Dolina Strachu

Okładka książki Dolina Strachu
Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Algo Cykl: Sherlock Holmes (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
1981-01-01
Ewa Łozińska-Małkiewicz
sherlock holmes

Okładka książki Moriarty: Tom 6 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,3
Moriarty: Tom 6 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 5 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,6
Moriarty: Tom 5 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 4 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,8
Moriarty: Tom 4 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 3 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,9
Moriarty: Tom 3 Arthur Conan Doyle,...

audiobook

Dolina Strachu to czwarty tom serii o Sherlocku Holmesie i zarazem ostatni jako powieść.
W tym tomie zostaje popełnione tajemnicze morderstwo w Birlstone Manor House. Okoliczności prowadzą do profesora Moriarty'ego oraz wydarzeń w Vermissa Valey, znanej też jako Dolina Strachu.
Książka podzielona na dwie części, jedna z nich to śledztwo, natomiast druga to wydarzenia w...

Ciekawa historia, jak w każdym tomie o Sherlocku Holmesie, jednak - bez fajerwerków

Czwarty tom ,, Dolina strachu’’ . W tej części jest również kolejna sprawa do rozwiązania . Detektyw Sherlock i jego przyjaciel stawiają czoło kolejnym wyzwaniom i zagadkom . Obrabowane zwłoki i tajemnicza karteczka. Jak zakończy się ta sprawa?

Kolejna część Sherlocka Holmesa za mną, jak do tej pory najsłabsza co nie oznacza że słaba ! Wysoki poziom nadal jest utrzymany. Historia podzielona jest na dwa rozdziały, w pierwszym mamy śledztwo dotyczące morderstwa a w drugim historię doliny strachy i ona jest znacznie ciekawsza. Niezmiennie podoba mi się jak doktor Watson rozmawia z nami w tych historiach, jak zawsze...

Stustronicowy opis jak doszło do tragedii to zdecydowana przesada. Jedyny powód, dla którego musiałem obniżyć ocenę w stosunku do poprzednich części.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak to czasem bywa u Conan Doyle'a, książka bardzo mi się podobała ale czuję się oszukany. Być może przez to oceniam ją gorzej niż zasługuje.

Niestety mamy tu ten sam zabieg co w przypadku Studium w Szkarłacie i Znaku Czterech. Zgodnie z moim Kindlem rewelacyjne śledztwo Sherlocka Holmsa skończyło się tutaj dokładnie na 47% tomu. Potem, niejako w celu zrozumienia jego...

„Dolina trwogi” jest jedną z czterech napisanych przez Artura Conana Doyla powieści opowiadających o przygodach genialnego detektywa. Tym razem Sherlock Holmes i jego przyjaciel doktor Watson otrzymują zaszyfrowany list wysłany przez niejakiego Freda Porlocka (podwładnego profesora Moriarty’ego). Jest w nim zawarta informacja o planowanym zabójstwie niejakiego Johna...

Moja najmniej ulubiona część z serii,a jednak podobnie jak reszta trzymała poziom. Czekałam na rozstrzygnięcie do ostatnich stron na jednym wdechu.

3 080
    1 638