Dolina Strachu

Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Algo Cykl: Sherlock Holmes (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
The Valley of Fear
Ewa Łozińska-Małkiewicz
sherlock holmes
1985 ocen 97 opinii

1985 ocen

"Dolina Strachu" to bardzo dobra pozycja. Książka jest podzielona na dwie części, jedna dotyczy badanej przez Holmesa sprawy tajemniczego morderstwa, druga natomiast opowiada genezę sytuacji, która do tegoż morderstwa doprowadziła.
Obie części są bardzo wciągające, śmiem twierdzić, że prequelowa z akcją w Ameryce nawet ciekawsza :) Na horyzoncie pojawia się również dr...

Dobra książka na relaks w jesienny wieczór.Ksiazki o Sherlocku są pełne niespodzianek, zwłaszcza dla osoby nie czytajacych kryminałów. Bawiłam się dobrze przy lekturze tej książki

Bardzo dobra historia! A właściwie dwie łączące się. Obie bardzo mnie zaciekawiły, a zakończenie zszokowało.
Bardzo się cieszę, że już pojawia się wątek Moriarty'ego!

To już moja kolejna książka z Sherlockiem Holmesem, jednak tym razem nie można powiedzieć, że w roli głównej. Z przykrością muszę stwierdzić, iż część z retrospekcją podobała mi się bardziej od samej sprawy, która w ogóle mnie nie zaskoczyła. Znowu się rozczarowałam. Oby następne historie były lepsze jak chociażby "Pies Baskervillów".

200827 audio G6.
Ciekawa konstrukcja powieści (podobnie jak w "Studium w szkarłacie"). Fabuła interesująca. To moja trzecia książka z serii Sherlocku Holmesie. Sięgnę po następną.

Muszę przyznać, że "Dolina strachu" to najbardziej osobliwy kryminał, jaki mi przyszło do tej pory przeczytać. Jestem pod wrażeniem rozbudowanej, spójnej konstrukcji fabuły. Jedyne co mogłabym zarzucić tej książce to zbyt długa retrospekcja.

Z jednej strony szalenie lubię spotkania z Holmesem i Watsonem i z ogromną przyjemnością towarzyszę im przy kolejnych przygodach, ale z drugiej żałuję, kiedy zagadka okazuje się mało wymagająca. W „Dolinie Strachu” rozwiązanie nasunęło mi się niemal od razu, chociaż do końca liczyłam na to, że jest trochę zbyt oczywiste, by okazało się prawdziwe. Nie zaskoczył mnie Arthur...

Kolejna świetna książka o Sherlocku, chociaż nadal Pies Baskervillów jest lepszy. Historia jest podzielona na dwie części - pierwsza to sprawa, którą rozwiązuje Holmes, a druga to wydarzenia z przeszłości, które tłumaczą, jak doszło do zbrodni. Pierwsza połowa bardzo dobra, ale sądziłam, że druga bez udziału detektywa będzie nudna, ale na szczęście okazała się zaskakująca i...

Na półkach: , , , , ,

Szczerze mówiąc, to nigdy specjalnie nie przepadałam za Sherlockiem Holmesem, o wiele bardziej wolę Herculesa Poirota, jeśli chodzi o detektywów. Ale kiedy zobaczyłam "Dolinę Strachu" i "Psa Baskerville'ów" w Biedronce za 5 zł za sztukę to nawet niechęć do tej postaci nie była mnie w stanie powstrzymać od zakupu.

Nie będę ukrywać, że "Dolinie Strachu" daleko do skradnięcia...

Najlepsze część książki to ta bez udziału Sherlocka. Fakt ten odrobinę mnie rozczarował, ale jednocześnie uratował książkę.

Dyskusje

2 732