Efektor

Okładka książki Efektor Thomas Arnold
Okładka książki Efektor
Thomas Arnold Wydawnictwo: Wydawnictwo Vectra Cykl: Detektyw David Ross (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Detektyw David Ross (tom 4)
Wydawnictwo Vectra
2017-10-26
2017-10-26
9788360891940

Ta książka winna nosić tytuł "Wielka mistyfikacja" 😉. Lubię czytać książki tego najbardziej chyba znanego w naszym kraju, farmaceuty. Intryga kryminalna jest zawsze dobrze przemyślana i porządnie zakręcona, dialogi poprawne bez wydumania i nadęcia. Postacie noszą wszelkie znamiona realności. Nic się nie dłuży, nie przeciąga w nieskończoność, nie pozostaje wyraźnie i wkurzająco niedokończone, wymuszając zakup kolejnego tomu.

Nawet te oklepane amerykańskie imiona i nazwiska przestały mi już przeszkadzać. Reasumując, pana Płaczka, czyta mi się zdecydowanie dobrze i nie inaczej było i tym razem. Jednak tym razem najbardziej zadziwiło, zaskoczyło i na koniec rozbawiło mnie zakończenie tego, było nie było pełnokrwistego kryminału. Roześmiałam się w głos, co bardzo rzadko mi się zdarza, zwłaszcza przy kryminałach (nie komediach kryminalnych).

"Efektor" to czwarty, ostatni tom cyklu z Detektywem Davidem Rossem. Chociaż ja mam nadzieję, że ów krnąbrny śledczy jeszcze powróci w jakiejś inne książce tego autora, może pod inną postacią, może pod innym nazwiskiem... jakoś polubiłam tego typka, który był w stanie poświęcić swoje życie, by dowiedzieć się, co się stało z jego byłym przełożonym. Z chęcią też zobaczyłabym minę detektywa Rossa kiedy w końcu dowie się tego co ja już wiem, a on jeszcze nie 😉. Cały cykl z tym narwanym policjantem, był świetny, ale zakończeniem cyklu przeskoczył pan Arnold sam siebie.😉

Powieść mi się podobała... Do czasu, a właściwie do finału. Ten spowodował, że dotychczasowa historia zmieniła się w science-fiction. Zbyt to naciągane... Tak bardzo, że straciło realizm.

74-77/100/23 Seria: Detektyw David Ross, „33 dni prawdy”, „Tetragon”, „Horyzont umysłu”, „Efektor”, Thomas Arnold- kryminał sensacja. Przeczytałam całość licząc, że kolejna część będzie lepsza, jednak nie tym razem. Dużo- przekombinowanych wątków, momentami ni składu, ni ładu. Pomysł ciekawy, ale jak dla mnie za dużo mało prawdopodobnych sytuacji z tych: „zabili go i uciekł”. Może Tobie przypadnie, ja na razie „odpoczywam” od autora.

2064

Ogólnie dobrze się bawiłam i dość chętnie wracałam do kolejnych tomów, chociaż bez fajerwerków. Określiłabym ją jako stabilny średniak - to ten typ książki, po którą sięgasz, kiedy w sumie nie wiesz, czego chcesz, bo doskonale wiesz, czego się spodziewać. I to dostałam - bohatera, którego może nie kocham, ale nie odrzuca mnie i stabilną fabułę, przy której po prostu odpoczywam. W tej kwestii nie zawiodła :). Jako zakończenie serii - nie odczuwam tu takiego definitywnego finału, ale nie wiem też, co mogło być dalej.

Nie jest to mój ulubiony tom, ale bez wątpienia dobrze się słuchało i mimo dość mieszanych odczuć co do całej serii, to cieszę się, że to już koniec i nie dostaliśmy miliona tomów. Na tym etapie jestem zadowolona i nie przemęczona detektywem Ross, chociaż ościowi zdecydowanie za dużo się udaje i niektóre rzeczy idą zbyt gładko, przez co to trochę traci na autentyczności,...

"Efektor" Thomas Arnold.

Czwarty i ostatni tom serii Thomasa Arnolda z detektywem Davidem Rossem z wydziału zabójstw w Cleveland oraz jego przyjacielem, byłym policjantem, Jamesem Adamsem.

Niestety, James Adams, już na początku tego tomu znika, a David Ross poszukuje go, przy okazji próbując rozwiązać zagadkę, o której pomoc w rozwiązaniu poprosił go właśnie James Adams. David Ross ma na to sporo czasu albowiem został zawieszony w swoich obowiązkach za atak na oskarżonego w trakcie przesłuchania.

Jak zwykle fabuła jest wciągająca, intryga dość zawiła, ale nie na tyle, żeby się w niej pogubić. Za to wystarczająco myląca tropy i w efekcie przynosząca autentyczny plot twist.

Słuchanie książki czytanej przez Adama Turczyka jest dodatkowym atutem.

"Efektor" Thomas Arnold.

Tylko z pozoru wydaje się fajna ale jest naciągana bardzo mocno i sprzeczna logicznie. Książka jaka utwierdza czytelnika w każdym tomie, że policja to nieudacznicy I robią ciemne sprawki oraz prywatę. Dodatkowo FBI to chamy i też nieudacznicy.

Niepoważne konkluzje oraz usilne tworzenie negatywnego wizerunku wszystkim służbom mundurowym. Taka utopia literacka.

Policjanci popełniają w tych książkach wszystkie możliwe błędy. Na przykład robią wszystko sami, bez wsparcia i dzielenia się informacjami. Absurdalnie głupie książki.

Absolutnie nielogiczne zachowania postaci i wymyślone intrygi. Książka trochę jak ta z wytycznych - jak zniszczyć cywilizacje zachodu, stale podważać uczciwość wszystkich służb porządkowych i przesuwać granicę norm obyczajowych.

Zakończenie książki było już przebiciem kosmosu debilizmów I absurdu. Miliony na teoretyczny test I zagrożenie życia w imię testu. Debilizm level milion tak jak, ze zmianą twarzy i danych.

Dobra literatura do bezmyślnego słuchania. Jak zaczyna się myśleć, co tam jest napisane to wychodzi absurdalnie głupio.

Policjanci...

Starszy detektyw z wydziału zabójstw, David Ross zostaje zawieszony za napaść na aresztowanego podczas niefortunnego przesłuchania. Ross jest osobą niepokorną, która chadza swoimi ścieżkami i niedługo potem pakuje się w kolejne śledztwo. Wyjeżdża do Michigan na prośbę pewnej kobiety, i odkrywa, że jego były towarzysz broni, Adams... zaginął.

Miasteczko pozornie spokojne, ale ujawnia przed Rossem drugą, mroczniejszą stronę. Pytań przybywa, a wścibski Ross jest niemile widziany, i musi radzić sobie sam, do tego depczący mu po piętach agenci FBI. Ta sprawa naprawdę mocno śmierdzi... Ross za wszelką cenę pragnie odnaleźć Adamsa.

Intryga jest fascynująca i nieźle pokręcona. W miarę rozwoju sytuacji przebrzmiewające echa tragedii z przeszłości wychodzą na światło dzienne.
Pełno tu zwrotów akcji wzbudzających ogrom emocji, przez co jest ta książka właściwie nieodkładalna. To udana mieszanka kryminału z thrillerem.

"Pytań nie powinno kierować się do żywych. Należy pytać martwych, bo tylko oni nie mają nic do stracenia."

Tutaj jak zawsze u Arnolda rozwiązania zagadki należy szukać w przeszłości, ale czy to wszystko? Ta książka jest jak labirynt, tu nic nie jest takie, jak się wydaje! Tyle scenariuszy sobie wymyśliłam i żadne się nie sprawdziło. Po prostu końcówka to mistrzostwo, wbijające w fotel.

P.S. w swym roztargnieniu przegapiłam trzecią część cyklu Adams & Ross, ale to w niczym nie przeszkadza, Arnold ma tak skonstruowane książki, że można je czytać bez znajomości wcześniejszych.

Miasteczko pozornie spokojne,...

Czwarty i jak do tej pory ostatni tom z cyklu z detektywem Davidem Rossem.

Zawieszony w obowiązkach Ross wyrusza na poszukiwanie zaginionego Adamsa. Jeśli dodam, że ma to związek z pewnymi zdarzeniami z przeszłości to nie zdradzę zbyt wiele.

Książkę czytało mi się bardzo dobrze, wrażenia po lekturze pozytywne i tylko żal, że muszę pożegnać się z bohaterami tej serii.
Na pocieszenie zostały mi chyba jeszcze dwie inne książki autora do przeczytania, co mnie cieszy, bo lubię zarówno styl autora, jak i jego pomysły na fabułę.
Jeśli jeszcze nie czytaliście "Efektora" to gorąco polecam.

Czwarty i jak do tej pory ostatni tom z cyklu z detektywem Davidem Rossem.

Na...

David Ross znowu w akcji. ,,Efektor" to powieść która, zdecydowania różni się od swoich poprzedniczek z tego cyklu. Tutaj działo się tak wiele dziwnych a zarazem ciekawych rzeczy, zdecydowanie nic na pierwszy rzut oka nie było takie jakie się z początku wydaje. Gdy David Ross zostaje zawieszony w swoim wydziale to dostaje dziwną wiadomość od swojego byłego partnera Jamesa Adamsa a później telefon od nieznajomej kobiety, która twierdzi że Adams zaginął, dlatego też Ross postanawia wyruszyć do Michigan by zbadać sprawę. ,,Efektor" to nietuzinkowy thriller z pędzącą akcją i ciekawą historią oraz z zakończeniem, którego szybko nie zapomnę.

Ta książka to dopiero hit,wszystko w niej było. Akcja,tajemnica,zbrodnia,niepokorny,samowolny bohater , proza życia policjanta wraz z konsekwencjami.Zakończenie w pełni mnie zaskoczyło i to najbardziej lubię,ostatnia strona...i czekam na ciąg dalszy 👍😃

Thomas Arnold Efektor Zobacz więcej