Michael Fassbender. Biografia

Jim Maloney Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie biografia, autobiografia, pamiętnik
Maciej Grabski, Maria Grabska-Ryńska
Wydawnictwo Dolnośląskie
Michael Fassbender biografia aktor
biografia, autobiografia, pamiętnik
Maciej Grabski, Maria Grabska-Ryńska
Michael Fassbender biografia aktor

Mocno skrótowe bio bardzo znanego (jednego z moich ulubionych) aktora. Wadą tej książki jest jej rozbicie na dwie części, z czego ta druga jest uzupełnieniem biografii z lat późniejszych. Niestety, napisana tak sobie (przez polską dziennikarkę), może nie w stylu pudelka, ale w podobnym, gazetowym tonie; krótko, przeźroczyście, prosto. Poza tym, ten aktor, ma przed sobą...

Bardzo porządnie napisana biografia, czyta się bardzo szybko i z zainteresowaniem. Dla fanów Fassbendera pozycja absolutnie obowiązkowa.

Na półkach: , , , ,

Biografia wybitnego aktora irlandzkiego, który od 10 lat jest na topie i właściwie nie schodzi z planu filmowego. Książka omawia jego trudne początki a potem powolne pięcie się na szczyt, rozpoczęte rolą w filmie 'Głód'. To taka bardzo laurkowa rzecz, ale sam Fassbender wygląda na miłego, otwartego faceta, niezepsutego przez sławę. Lektura łatwa i szybka.

Szybko...

Ni mniej ni więcej skrótowy biopic znanego aktora.

Jak napisać biografię z klasą?

Uwielbiam biografie, jednak gdy w moje ręce trafiła książka poświęcona znanemu aktorowi, Michaelowi Fassbenderowi, miałam pewne wątpliwości. Po pierwsze jest on człowiekiem jeszcze dość młodym, więc czy jego życie wystarczy do napisania biografii? Po drugie,...

MICHAEL FASSBENDER – A LIGHT BIOGRAPHY

Michael Fassbender – każdy, kto choć trochę interesuje się kinem czy popkulturą, zna to nazwisko. To w końcu jeden z najbardziej utalentowanych współczesnych aktorów. Człowiek, który grywa w wielkich kinowych hitach i niszowych obrazach dla wymagających odbiorców. Znany zarówno z głównych ról, jak i epizodów, w krótkim czasie podbił...

„(…) Wierzę, że potrzebujemy się nawzajem. To jest bardzo istotne w moim życiu. Szkoda, że w dzisiejszym świecie, gdzieś to zgubiliśmy. Liczę się ja i tylko ja. Mamy obsesję na punkcie samych siebie, zamiast działać wspólnie. W dodatku, i to jest chyba typowo ludzkie, kiedy czegoś się obawiamy, staramy się to zniszczyć, zamiast spróbować zrozumieć.”

MICHAEL FASSBENDER I...

• 2018