Kup teraz - 4 oferty w cenie od 7.99 zł do 9.99 zł

Szaławiła

Marta Kisiel Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Dożywocie (tom 2.5) fantastyka, fantasy, science fiction
Uroboros
Dożywocie Kisiel Marta Siła niższa Nomen omen
Dożywocie (tom 2.5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Dożywocie Kisiel Marta Siła niższa Nomen omen
Inne

Bardzo lubię takie klimaty. Piękny język, fajna opowieść, postacie bardzo dobrze oddane. Nastraja pozytywnie na cały dzień :-)

Mam mieszane uczucia, zresztą w stosunku do całej twórczości Marty Kisiel. Niby teksty zabawne, często byłam pod wrażeniem różnych konstrukcji językowych czy aluzji literackich, ale jeśli chodzi o fabułę, to jest średnio, momentami wręcz nudno. Książki dobre do poczytania dla "zmiany klimatu", ale na pewno nie byłabym w stanie pochłonąć całej twórczości naraz.

Krótkie, lekkie, banalne opowiadanko. Ciekawa postać Bazyla, reszta nieco płaska.
Opowiadanko, o którym się szybko zapomina. Nieco bez polotu, humoru. Dużo słabsze od Dożywocia. Może to była wprawka Autorki?

I wtedy wchodzi on- Bazyl 😉
Piękne wtrącenie do Dożywocia . To część bez Licha i przyjaciół za to z Odą, Rochem i innymi bohaterami .

„Szaławiła”, krótkie opowiadanie, to bardzo dobry pomysł na odświeżenie serii i wprowadzenie nowych postaci przy jednoczesnym nawiązaniu do tego, co wydarzyło się wcześniej.

Choć z horyzontu znika cudowne Licho, pojawia się inna postać - czort Bazyl z uroczą wadą zgryzu.

Świetne wprowadzenie nowej postaci do serii, jak zwykle dobrze się czyta, cieszę się, że nie było to zakończenie serii.

Główna bohaterka: Oda postanawia zapuścić korzenie i kupuje kawałek ziemi zlokalizowany w środku lasy. Jedyne co wie o miejscu to to, że w przeszłości miał tu miejsce pożar, a w okolicy jest stary cmentarz. Nowe miejsce, nowe życie i nowe... diabelstwa? Tak zaczyna się opowieść, w której główna bohaterka zdobędzie nowych przyjaciół jak i nową wiedzę o samej sobie....

Świetna. Nie ma się co rozpisywać. Trzeba przeczytać.

Gdyby nie to, że opowiadanie znalazło się w tym samym tomie, co "Dożywocie" nigdy bym po nie nie sięgnęła. I wiele bym straciła.
Podczas czytania "Dożywocia" męczyłam się okropnie, tymczasem tu polubiłam bohaterkę, kibicowałam postaciom pobocznym i znacznie mniej się męczyłam przedzierając się przez styl pisania Kisiel. A może po prostu łatwiej mi się było identyfikować z...

Każda książka Marty Kisiel, Lichem, Diabełem i Wiłą podszyta - jest najmojsza. I kropka.

• 2018
  • 2019