Ripped

Okładka książki Ripped Katy Evans
Okładka książki Ripped
Katy Evans Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Real (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Real (tom 5)
Ripped
Papierowy Księżyc
2017-11-29
2017-11-29
2014-12-09
Gabriela Jakubowska
gwiazda rock trasa koncerty posada nienawiść tajemnice sekrety cierpienie miłość pożądanie demony przeszłość sukces

Od samego początku Pandora mnie denerwowała , bardzo negatywna osoba, ale byłam ciekawa jaka jest jej historia. Rozumiem jej postępowanie , ale nie rozumiem jak można poddać się woli matki i nie mieć swojego zdania. Jednak zrozumiała ze matka zniszczyła jej życie , ale wszystko udało się naprawić . Polecam , warto przeczytać o losach Pandory, które bardzo wciągają .

2064

Szczerze mówiąc na początku nie byłam zachwycona i ten stan utrzymywał się przez dłuższy czas, a moje chęci do czytania były takie sobie (chociaż jak już przysiadłam to ładnie szło!). Miałam problem z przypomnieniem sobie, gdzie ta Pandora w poprzednich częściach się pojawiała i mam z tym problem do teraz. Coś dzwoni, ale niewiadomo gdzie, dlatego dłuższą chwilę zajęło mi, zanim w ogóle przywykłam do jej dziwnego stylu, osobowości i wylewającej się z niej nienawiści do całego świata.

Ale przyznaję, że im głębiej w to wchodziłam i poznawałam szczegóły historii łączącej ją z Kenną, tym bardziej ją lubiłam i jej postawa nabierała sensu (chociaż nie zmienia to faktu, że gdyby ze soba porozmawiali na początku, nie byłoby książki :D). Druga połowa książki wciągnęła mnie o wiele bardziej, a słodko-gorzkie zakończenia sprawiło, że potrzebuję odpowiedzi! I jestem jednocześnie zła, że nie uzyskałam odpowiedzi i zrzucono na mnie taką bombę na sam koniec, i pełna nadziej, że w kolejnym tomie wrócimy gdzieś tam do tego wątku i dostanę odpowiedzi na swoje pytania, bo inaczej będę zła.

Choć od początku nie byłam fanką kolejnych tomów, nie związanych z głównymi bohaterami serii, to jednak po ich przeczytaniu zawsze pojawia się myśl, że jednak fajnie, iż w ogóle powstały :).

Mieliśmy boksera… Mieliśmy gangstera… teraz mamy rockmana!

Przystojna gwiazda rocka z dużą pewnością siebie.
Była dziewczyna z nieprzemyślanym planem…

Pandora w poprzednim tomie dała się poznać jako wiecznie zła, gniewna gotka, która nie wierzy w miłość. W tym tomie dowiadujemy się kto jej złamał serce, bo koleś pojawia się w mieście. Mackenna jest gwiazdą rocka i wraz ze swoim zespołem będzie dawał koncert w mieście. Pan i Mel postanawiają uprzykrzyć nieco życia Mackennie podczas jego koncertu . Tak o to po 6 latach spotykają się ponownie. Pandora nie chce dać się powonienie zranić i odpycha od siebie Kenne.
Kenna z początku stara trzymać się z daleka, leć nagle zmienia front i chce Pan zatrzymać przy sobie. Pandora też skrywa pewną tajemnice, która może wszystko zniszczyć jeśli będą już razem.
Więc mamy klasyczne chcą, ale nie mogą, przyciąganie-odpychanie. To się super czyta, w jednej chwili się całują, w drugiej ubliżają, ale jednak nie potrafią się trzymać z dala od siebie. Szkoda tylko, że bohatera tak szybko dała się podejść miałam ją za twardszą 😂
W mojej ocenie książka ma takie mocne 6,5/10

Mieliśmy boksera… Mieliśmy gangstera… teraz mamy rockmana!

Przystojna gwiazda rocka z dużą pewnością siebie.
Była dziewczyna z nieprzemyślanym planem…

Kolejna część z nowym pomysłem. Tak jak poprzednie czyta się łatwo szybko i przyjemnie. Był bokser, gangster a teraz jest rockman równie gorący jak dwaj pozostali.

Szczerze powiedziawszy, tę część z całej serii najbardziej poczułam. Mimo iż oraktycznie w całości przewidziałam całą fabułę, relacja Pandory i Makkenny mocno mnie zaintrygowała. Tak jak już mówiłam w przypadku poprzedniej części, sceny seksu raczej nie różnią się od tych we wcześniejszych powieściach. Chyba najwiecej przyjemności dała mi właśnie ta część. Przeczytałam dość szybko, więc jeśli dotrwaliście do "Ripped", to możecie śmiało czytać. W sumie również mogałby sie sprawdzić jako odrębna powieść, uprzednio nie czytając poprzednich, jednakże bez tego nie ma pełnego obrazu bohaterów. Ogólnie - polecam.

" Ripped " jest to powieść, pełna miłości mieszającej się z nienawiścią. Uczucie, które doprowadza do bólu nawet samego czytelnika poprzez wprowadzenie licznych epitetów czy opisów odczuć głównych bohaterów.
Autorka przedstawiła historię na przykładzie której, potwierdza, że "stara miłość nie rdzewieje". Dwójka młodych i dawnych kochanków spotyka się ponownie po upływie 6 lat....czy to spotkanie okaże się takie, jak wyobrażała sobie dziewczyna?
Czy druga szansa istnieje, a w szczególności w takich okolicznościach? Czy przeszłość i dawno porzucone nadzieje mają szansę się jeszcze spełnić?
Na te wszystkie pytania odpowie wam właśnie ta lektura.

Ta pozycja z pewnością pobudzi nie jedną swoją czytelniczkę, a może i nawet czytelnika. I zgodnie z napisem, który zauważyłam z tyłu książki jest to powieść, którą z pewnością mogą przeczytać miłośnicy Greya.
Polecam fanom erotyków!
(#coczytaćpogreyu).

Poza tym, że Pandora jest przyjaciółką Brooke z tomów 1-3 oraz Melanie z 4, to w zasadzie dzieje się jakby w innym świecie. Nie mamy tutaj bokserów, nie ma podziemia, zakładów, walk. Totalnie odrywamy się od środowiska wykreowanego w tomach 1-4. I w sumie nie wiem czy to dobrze, czy jednak źle. Chyba po prostu nijako, jakbym czytała normalną książkę, a nie część serii.

Anyway... Pandora w poprzednim tomie dała się poznać jako wiecznie zła, gniewna gotka, która nie wierzy w miłość. W tym tomie dowiadujemy się kto jej złamał serce, bo koleś pojawia się w mieście. Mackenna jest gwiazdą rocka i wraz ze swoim zespołem będzie dawał koncert w mieście. Pan i Mel postanawiają uprzykrzyć nieco życia Mackennie i podczas jego koncertu obrzucają go pomidorami i jajkami. I tak oto ich losy ponownie się splatają.
Pandora nie chce dać się ponownie zranić i stara się odpychać Kenne od siebie. Kenna przez jakiś czas też próbuje się trzymać z daleka ale w pewnej chwili zmienia front i stara się Pan przy sobie zatrzymać. Więc mamy klasyczne chcą, ale nie mogą, przyciąganie-odpychanie. To się super czyta, w jednej chwili się całują, w drugiej ubliżają, ale jednak nie potrafią się trzymać z dala od siebie.

---------------------------------

SPOILER

---------------------------------

Spodziewałam się że trochę bardziej będą się dawać we znaki tancerki. Że np. Tit coś namiesza, albo że np. będzie w zmowie z menago Leo i będzie udawać że się przespała z Kenną, żeby był soczysty kawałek do filmu... ale w zasadzie na tym polu kompletnie nic się nie działo.

Ale tak ogólnie książkę czytało się szybko i lekko.

POLECAM

POLECAM

I znowu mam mieszane uczucia. Książka mi się podobała, historia fajna, bohaterowie ciekawi jednak myślałam że w trasie będzie się więcej działo no i że Pandora będzie twardsza (trochę za szybko dała się ponieść).

Miałam trudność, żeby zacząć ponieważ Pandora nie była moja ulubioną bohaterką, ale jak zaczęłam czytać przywiązałam się do tej historii. Nadal podtrzymuje, że jest to historii podobna do poprzednich, ale była git więc polecam!!!

• Romans