Biologia, czyli sens życia

Jerzy Dzik Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
biologia życie
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
biologia życie

Na półkach: , , , ,

Ideał wśród książek poświęconych naukom biologicznym. Nie oznacza to oczywiście że jest to książka idealna jako książka, nie jest to w końcu możliwe. Przez "ideał książki poświęconej naukom biologicznym" rozumiem książkę:

- Zredukowanie ilości różnego rodzaju anegdotek dotyczących pracy autora/ naukowców których dotyczy temat do minimum.
- Umiejętność przekazania jak...

Niezwykle rozsądnie napisana książka o tym, jak powstało i ewoluowało życie na ziemi. Mnóstwo objaśnień i przykładów do przedstawianych twierdzeń, przy tym zdjęcia i schematy, dodatkowo ułatwiające zrozumienie, jak działa świat ożywiony.

Czym jest życie? Na to pytanie wciąż brak satysfakcjonującej wszystkich odpowiedzi. Natomiast nieco mniej ambitne pytanie - jakie jest życie ziemskie? - to już pełnoprawne wyzwanie naukowe z coraz mniejszą liczbą niejasności. Paleobiolog Jerzy Dzik w książce "Biologia czyli sens życia" odpowiada na to drugie pytanie na kilku poziomach dociekań przyrodników.

Książka, w...

• Nauka
  • Chcę kupić
  • AS - Nauki ścisłe
  • Biologia / Medycyna
  • Popularnonaukowe
  • 5. Biologia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Biologia, czyli sens życia