Lot 7A

Amber
2017-11-07
2017-11-07
literatura niemiecka

To moje pierwsze spotkanie z Sebstianem Fitzkiem - i jeśli pozostałe kryminały będą równie dobre to na pewno zostanę jego fanką!

Urzeka mnie sięganie do studium psychologicznego, grzebanie w ludzkim umyśle i poszukiwanie demonów właśnie tam. Fitzek świetnie rozgrywa ludzką fobię przed lataniem, koszmar dziecięcych wspomnień i inne lęki, jakie potrafimy gromadzić, żeby...

Autora jednak zbyt poniosło w tej książce z absurdalnością tematów i ciągu przyczynowo - skutkowego. Oczywiście wszystko uzasadnione i wyjaśnione na końcu. Nie trzymała aż tak w napięciu jak inne tego autora, chociaż sporo się działo. Mimo wszystko temat ... mleka... jakoś przyćmił całą książkę.

To kolejny cudowny thriller Sebastiana Fitkza. Po raz kolejny oczekiwałam trzymającej w napięciu historii, która mnie zaskoczy i oczywiście doczekałam się tego. Niestety nie dla wszystkich ta historia kończy się happy endem. Polecam z całego serduszka przeczytać ten opowieść, jeśli jesteście fanami Fitzka jak i thrillerów!

Po nitce do kłębka , wszystko jest logiczne i ciekawe czyli to co lubię.

1968

Dobry psychothriller - do końca trzyma w napięciu. Zakończenie też ok, podoba mi się, że nie jest cukierkowe.
Nie będę się czepiać absurdów, niemożliwości, zbiegów okoliczności, bo mam je wszystkie głęboko w... Po prostu nie są istotne. Czepnę się za to rozlicznych błędów - znalazłam aż 7, a ile bym znalazła, gdybym szukała? Poważnie, Panie Złotnicka i Cywińska powinny...

"- Nie ma takiego partnera, który pasowałby do kogoś w stu procentach. Może tylko w siedemdziesięciu albo osiemdziesięciu. I zawsze będą ludzie, którzy wypełnią te brakujące dwadzieścia do trzydziestu procent. Jest tylko pytanie: czy trwamy przy swojej decyzji, czy zrywamy przy każdym nowym wyzwaniu i szukamy dalej?."

Mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony dobrze się bawiłam, czytało się szybko i płynnie, z drugiej zaś kilka rzeczy mocno mi zgrzytało.
Po pierwsze - za duże zbiegi okoliczności. Wręcz nieprawdopodobne. Już w ¾ lektury miałam takie wrażenie, ale gdy dotarłam do końca i wyjaśniło się jeszcze więcej, uznałam że to absurdalne.
Po drugie - dużo nie wiadomych w kluczowym...

To moje drugie spotkanie z autorem. Tym razem było niestety słabiej. Jakoś nie mogłam się wciągnąć.

Myślę że po lekturze tej książki dalej będę pił mleko. Choć te "prosto od krowy" - "Łaciatej" mojej cioci miało lepszy smak. Ale to były inne czasy. Krowy i ludzie byli mniej zestresowani :) A tak na poważnie . To mój pierwszy kontakt z prozą tego autora. D.... to dzieło nie urywa ale być może napisał lepsze rzeczy. Chyba warto spróbować przeczytać coś jeszcze.

Trzyma w napięciu do ostatniej strony. Nie polecam czytać książki w czasie lotu.

1 079
  • 2018