Wiersze dokonane

Okładka książki Wiersze dokonane
Michalina Janyszek Wydawnictwo: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Olsztynie Cykl: Biblioteka Autorów Warmii i Mazur (tom 9) Seria: 3 poezja
poezja
Biblioteka Autorów Warmii i Mazur (tom 9)
Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Olsztynie
2010-01-01
2010-01-01
9788391901489

więcej Więcej

Z przyjemnością wracam do tej książki. Nie jest tak dobra, jak kolejna (Sztuka medyczna), ale to zdecydowanie udany debiut. Czuć, że autorka wie, co chce powiedzieć i ma doświadczenie w dobieraniu słów i budowaniu znaczeń. W sam raz dla osób lubiących teksty wieloznaczne i dopracowane językowo.

Niestety, bardzo słabe wiersze. Kilka pierwszych utworów potrafi jeszcze zainteresować paroma zgrabnymi i nietypowymi metaforami. Niestety, cała reszta nie jest już w stanie zaskoczyć. Tomik osuwa się w surrealizm, który jednak nie jest w stanie wzbudzić żadnych głębszych uczuć. Być może jest to kwestia poszukiwania przez Autorkę swoich własnych środków wyrazu, ale próby te...

Dodaj cytat z książki Wiersze dokonane