Kaprysik. Damskie historie

Mariusz Szczygieł Wydawnictwo: Agora literatura faktu
2017-09-06
2010-03-01
Agora
literatura polska kobiety kaprys historie szczygieł reportaż Ida Kamińska listy pamiętniki
literatura faktu
2017-09-06

Taki miałam kaprysik żeby przeczytać coś dla rozluźnienia, ale nie całkiem pozbawionego kunsztu literackiego, braku treści więc jak zwykle autor mnie nie zawiódł.

Ukłon w stronę kobiet i próba odnalezienia w sobie pierwiastka kobiecości przez autora,Mariusza Szczygła. Historie kobiet znanych,lubianych,jak i tych,które moglibyśmy minąć na ulicy czy na swojej klatce schodowej. Każda nie mniej ważna czy interesująca. W każdej jest to ,,coś".

Wspaniałe historie! Jestem oczarowana.

Piękne historie różnych ludzi. Dziękuję!

Absolutnie kocham te historie!

bardzo szanuję Pana Mariusza za oko, pióro i ogrom wrażliwości.

Mariusza Szczygła słuchać lubię bardzo. Opowiada z pasją, głos pełen pozytywnego nastawienia. Po prostu uczta dla ucha, dla duszy. W zasadzie akapit pierwszy, w którym chwalę Pana M. za dobry radiowy głos, zakończony.
Akapit drugi będzie o wysłuchanej w zachwalanym wyżej głosem książce tegoż to Reportera. Kaprysik. Damskie historie. Wysłuchałem i pozostało mi po tym...

Miła w lekturze, lekka książka, bardzo pozytywna, choć momentami smutna.

Mam poczucie, że niektóre z przytoczonych historii są opowiedziane zbyt szybko, po łepkach. A z drugiej strony - może one są po prostu materiałem na osobną książkę? Z całą pewnością historia każdej z tych kobiet jest fascynująca.

Opowieści o kobietach, pozornie zwyczajnych, a jednak na swój sposób wyjątkowych. To historie prawdziwe, jak wszystko u Szczygła, wszak pisze on reportaże. Czasem zastanawiam się skąd autor bierze tych ludzi, te historie, tak ciekawe i zwyczajne jednocześnie.

Nie przemówiła do mnie ta książka. Mało o bohaterkach, dla mnie za mało

Dyskusje

1 525