Hiszpańska krew

Okładka książki Hiszpańska krew
Raymond Chandler Wydawnictwo: Da Capo Seria: Crime Classic kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
1992-01-01
838537311X
Robert Ginalski

więcej Więcej

Kilka opowiadań z mrocznych czasów gdy gangsterzy rządzili Los Angeles, nosili kapelusze do garniturów i trzymali się ubogiego ale jednak, kodeksu honorowego. Trupów sporo, piękne kobiety w rolach głównych. Wszystko jak na literaturę tego typu przystało. Dysonansem z dzisiejszego punktu widzenia jest występujący w tytułowym opowiadaniu samochód ze zbiornikiem "gazu...

Zbiór opowiadań. Zawiera dokładnie te same tytuły, co wydana wcześniej "Czysta robota", tylko przetasowane. Tak się nie robi.

Nie jestem fankom kryminalow, ale jednak ta z lekka mnie zaciekawila. Fajnie przedstawione sceny. Trudno sie czytalo, bo jednak to nie moj gust. Napewno fanom kryminalow sie spodoba :)

• Kryminały
  • Kryminał
  • Literatura amerykańska
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • KNDL
  • Przystanek śmierć

Dodaj cytat z książki Hiszpańska krew