Czarny Mustang 3

Okładka książki Czarny Mustang 3
Karol May Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza RSW "Prasa-Książka-Ruch" Seria: Przez góry i prerie powieść przygodowa
powieść przygodowa
Przez góry i prerie
Krajowa Agencja Wydawnicza RSW "Prasa-Książka-Ruch"
1987-01-01
1987-01-01

więcej Więcej

Wcześniej nie miałem kontaktu z twórczością Karola Maya ale ten przygodowy sznyt Dzikiego Zachodu urzeka.

Wiem, że to książka głównie dla młodych chłopców ale daje radę.

Mam tylko jedno zastrzeżenie czyli Old Shatterhand i Winnetou są zbyt wyidealizowani. Praktycznie czytają sobie w myślach, znają wszystkich Indian z imienia i nazwiska, wystarczy, że spojrzą na coś lub...

Wiem, że to książka głównie dla młodych chłopców ale daje radę.

Po przeczytaniu tej książki pokochałem indian.

Jako młody chłopak uwielbiałem westerny w tv. Lektura obowiązkowa zatem.

Książki z Old Shatterhandem to moje dzieciństwo.

190401 audio G6.
Może nie porywające, ale ciekawe. Pojawiają się główni bohaterowie - Old Shatterhand i Winnetou, więc jest dobrze.

We wcześniejszych książkach Maya, Old Shatterhand nie był aż tak pewny siebie, jak w tej serii i trochę mi to przeszkadza. Mam też wrażenie, że dialogi są okropnie pompatyczne 😕 To nie jest to samo co "Winnetou" niestety.

Przeczytałam już sporo tego typu książek, ale gdy pojawia się Winnetou, to lektura od razu mi się podoba. Na razie wiele się nie zadziało, ale są podstawy do dobrej przygody 😊

• Przygodowe
  • Indianie