Szczęście w miłości

Jarosław Irzykowski

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Na półkach: , , , , , ,

Czytałam już książki Kasie West i uważałam je za lekkie, będące dobrą rozrywką. Szczęście w miłości to jednak dla mnie rozczarowanie. Po pierwsze, książka była dla mnie zdecydowanie za krótka, jak na tą czcionkę, 400 stron niestety nie było satysfakcjonujące. Sama fabuła wydaje mi się zaskakująco nudna, pomysł nie warty zbytniej uwagi i raczej przereklamowany niż oryginalny. Bohaterowie bez cech charakteru, zwłaszcza nasza główna postać Maddie, której jedyną cechą była naiwność. Jest to duży, jakościowy spadek w dół, jeśli chodzi o tę autorkę.

Tak szczerze to bez szału. Uważam, że strasznie się ciągnęła. Fajny pomysł, trochę gorsze wykonanie.

Lekka młodzieżówka na odmóżdżenie po ciężkim stresującym dniu...
Jak dla mnie pozycja na wakacje dla młodych dziewcząt w sam raz.

Polecam

Lekka młodzieżówka na odmóżdżenie po ciężkim stresującym dniu...
Jak dla mnie pozycja na wakacje dla młodych dziewcząt w sam raz.

Polecam

Za każdym razem, kiedy kończę książkę West, jedyne, o czym myślę, to, że jest ona turbo urocza i chyba nie było pozycji, przy której nie czułam takiego wewnętrznego szczęścia. A przy tym jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby bohaterowie nie zostali ze mną na dłużej. Zdecydowanie jest to dla mnie comfort reading, podczas którego otula mnie puchata chmurka szczęścia i przez to kompletnie nie potrafię być obiektywna, bo zwyczajnie przepadam na całego i gdy zacznę jej książkę, siedzę tak długo, dopóki jej nie skończę.

Te niecałe 400 stron dosłownie wciągnęłam w 2.5 godziny i kolejną godzinę po prostu uśmiechałam się w przestrzeń. Maddie to cicha, spokojna i pracowita dziewczyna, która w dniu swoim osiemnastych urodzin podejmuje spontaniczną decyzję i kupuje los na loterię, choć w takie rzeczy w ogóle nie wierzy. Ale ostatni dni byłī ciężkie, urodziny do dupy i traktuje to jako żart. Tyle, że na tej loterii... wygrywa główną nagrodę.

Dla mnie świetne spojrzenie, jak zmienia się stosunek nawet najbliższych ludzi, kiedy nagle się bogacimy. Osiemnastolatka z wielkimi pieniędzmi - robi dokładnie to, co zrobiłby każdy z nas, ale i tak mam wrażenie, że jest dość odpowiedzialna, bo nie przepuściła całej sumy od razu. West zwraca uwagę na wszystko - jak bardzo zmienia się podejście "kolegów" ze szkoły, nauczycieli, rodziny - bliższej i dalszej i jak zmienia się sama Maddie. Do tej pory zmuszona liczyć każdy grosz, a nagle z dnia na dzień nie musi się martwić o nic.

I w tym wszystkim jest Seth z Zoo. Mój boże, ja totalnie uwielbiam tą część historii, kiedy zakochana po uszy w mrówkojadce dziewczyna przychodzi do pracy (mimo posiadania milionów), bo zwyczajnie ją kocha... i zadurzyła się w chłopaku, który z nią pracuje, ale któremu nie potrafi wyznać prawdy, bo jako jedyny traktuje ją normalnie. Totalnie rozumiem wątpliwości i jej zachowanie, choć miłości do mrówkojadki nie podzielam.

No cóż, od samego początku wiemy, jak to się skończy, ale w żadnym wypadku nie przeszkadza mi to w cieszeniu twarzy do telefonu podczas lektury. Dla mnie totalne 5/5, ale mówię - nie potrafię być obiektywna.

Ta książka mocno nie zawiodła , spodziewałam się czegoś lepszego . Mogę uznać że jest to najgorsza książka tej autorki.

Okej... Zacznijmy od tego, że nie polubiłam się z główną bohaterką. Jej zachowanie często mnie irytowało. Zgaduję, że było ono celowe, mimo wszystko działała mi na nerwy. Maddie ma dokładnie ułożony plan, dobrze się uczy, by następnie dostać stypendium i studiować weterynarię. Do nauki wspólnie motywuje się z dwoma przyjaciółkami. W jej domu rodzinnym nie układa się zbyt dobrze, ciążą nad nią kłopoty finansowe i częste kłótnie rodziców. W jej życiu wszystko wywraca się do góry nogami, gdy dziewczyna wygrywa na loterii. Pytanie tylko czy te zmiany wyjdą jej na dobre? Od tego momentu nie musi się martwić o stypendium i wybór uczelni czy finanse rodziny. Maddie, co nie było trudne do przewidzenia, z czasem zachłysnęła się tą nową rzeczywistością pełną nowych, ekscytujących możliwości i braku ograniczeń finansowych. Jednak z kilkudziesięcioma milionami złotych na jej koncie przychodzi również zainteresowanie innych osób. Gdy wszyscy w szkole dowiadują się o jej wygranej, staje się jedną z popularniejszych uczennic - nagle interesują się nią wszyscy. Maddie pozwala sobie na trochę szaleństwa, ale równocześnie przy ziemi trzyma ją praca w zoo, z której nie chce rezygnować. Po pierwsze - kocha zwierzęta. Po drugie - Seth. Chłopak z zoo. Maddie chce, jak najdłużej utrzymać przed nim swój sekret. Nie chce, by okazało się, że jego zainteresowanie wzrośnie, gdy tylko dowie się o milionach. Zależało jej na tym, by traktował ją cały czas tak samo.

To kolejna dobra i lekka historia o losach nastolatków, których życie nie jest pozbawione problemów. Stoją przed wyborem swojej przyszłości, przy czym nie zapominają o sytuacji finansowej i problemach rodzinnych. Schemat w książkach autorki jest zawsze podobny, ale udaje jej się zaskoczyć bohaterami i otoczeniem, z którego się wywodzą. To książka, która nie porywa jakoś szczególnie (na razie najsłabsza Kasie West, jaką czytałam), ale wciąż zapewnia przyjemnie spędzony czas. Może się nieźle sprawdzić na zastój czytelniczy - jeśli tylko nie będzie to wasze pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Inaczej może was nieszczególnie zachęcić do innych jej książek.

Na półkach: , , , ,

Maddie ma dokładnie ułożony plan i nie schodzi z raz obranej drogi. Dziewczyna chce utrzymać dobre oceny, dostać się na wymarzone studia i odłożyć pieniądze na czesne. Pomagają jej w tym dwie przyjaciółki, z którymi nie tylko zawsze może pogadać, ale i wspólnie motywuje się do systematycznej nauki. Jej los ulegnie zmianie w dzień osiemnastych urodzin, kiedy to po raz pierwszy w życiu kupi los na loterię.

Plan Maddie nie miałby wad, gdyby nie dwie typowo uczuciowe sprawy: jedna to rodzina, druga to Seth. W domu rodzinnym stałym elementem są kłótnie rodziców, a ich problemem zdaje się być kwestia finansowa. Wygrana milionów na loterii powinna uczyć rodzinę Maddie na powrót spokojną i zgodną. Czy tak się stanie? Inna historia to jej znajomy z pracy w miejskim Zoo w słonecznej Kalifornii.

Perspektywa wygranej na loterii to ekscytująca możliwość, która w jednej magicznej chwili odmienia losy tej historii. Bohaterka nie musi się już odkąd martwić o wybór uczelni, finanse czy swoją przyszłość. Razem z niespodziewaną wygraną przychodzi prędko i równie nieoczekiwane rozczarowanie. Nawet najbliższym nie można ufać, a nagłe zainteresowanie innych osób okazuje się fałszywe. W natłoku zdarzeń, spóźnionych urodzinach na jachcie i próbie wyrównania utraconych szans, Maddie odpowiada na te same pytania, co wcześniej: kim jest teraz i kim chciałaby stać się w przyszłości.

W historiach Kasie West zawsze można liczyć na ciekawy wątek romantyczny. Z pięciu z dotychczasowo wydanych książek na naszym rynku, "Szczęście w miłości" ma szczególnie udany ten element historii. Serce Maddie już znamy, ale Seth to tajemnica. To chłopak, który wobec wszystkich jest życzliwy i trudno go rozszyfrować. Czy będzie potrafiła to bohaterka? Kasie West prawie zawsze wyposaża bohaterki w jakiś sekret: w przypadku Maddie jest to fakt wygrania na loterii. Czy chłopak zawsze się nią interesował, a może zaczął dopiero, gdy dowiedział się o milionach na jej koncie bankowym? Jak ocenić szczerość uczucia i intencji drugiej osoby?

"Szczęście w miłości" to kolejna lekka i przyjemna opowieść o losach licealistów, których życie nie jest pozbawione problemów. Wybierają swoją przyszłość i konfrontują ją z obecnymi możliwościami finansowymi, w swoich wyborach nie pomijając rodziny i grona najbliższych im osób. Miłość początkowo zdaje się być przeszkodą, z czasem okazuje się zaś siłą sprawczą. Napisana lekkim stylem, wyposażona w obowiązkowe poczucie humoru i najbardziej zwariowane sytuacje - to lektura godna polecenia. Choć podobna do schematu innych książek tej autorki, spodoba się szczególnie jej licznym fanom.

Recenzje zawsze na blogu: Zakładka do Przyszłości

Sympatyczna młodzieżówka

Sympatyczna młodzieżówka

Książki Kasie West są lekkie, przyjemne i z poczuciem humoru. Czyta się je w jeden wieczór.
Tym razem poznajemy historię Maggie, inteligentnej i rozsądnej nastolatki. Dziewczyna otacza się życzliwymi osobami. Ma dwie przyjaciółki, z którymi może o wszystkim porozmawiać. Dziewczyny zawarły między sobą umowę, że do momentu ukończenia szkoły, nie będą angażować się w żadne związki z chłopakami. Na pierwszym miejscu stawiają naukę. Chcą dostać się do wymarzonych uczelni. W soboty Maddie dodatkowo pomaga w zoo. Opiekuje się zwierzętami i dba o porządek. W tych obowiązkach pomaga jej Seth, sympatyczny i przystojny nastolatek.
18 urodziny Maddie nie zaliczy do udanych. Jej koleżanki nie stawiły się na przyjęcie. Nastolatka sama spędziła ten wieczór. Jedyną atrakcją były nocne zakupy i los na loterii.
Jednak ten dzień okaże się wyjatkowy. Zostaje milionerką. Duże pieniądze, nowa rzeczywistość, popularność, nowe znajomości, czy mogą zawrócić w głowie? Czy relacja z Sethem ulegnie zmianie?

Oj, kolejna książka Kasie West, która mnie zawiodła. Ciągnęłam lekturę kilka dni, co świadczy chyba samo w sobie, bowiem wszystkie książki West kończyłam tego samego dnia.

We "Szczęściu w miłości" brakuje charakterystycznych dla autorki elementów, które sprawiały, że tak miło się czytało jej powieści - a zatem humoru, lekkości i ogólnie miłej, przyjemnej atmosfery. Wątek wygranej na loterii z jednej strony był przeciągnięty i irytujący, z drugiej - jakby niedopracowany i urwany w połowie. Ta miła i przyjemna atmosfera pojawiała się jedynie momentami, ale nie na długo, więc trudno uwierzyć w przyjazne relacje bohaterki z innymi postaciami.

Problemem jest także fabuła. Maggie chyba jedynie dla ciągnięcia fabuły popełnia kolejne błędy i podejmuje określone pozycje, zaś wątek miłosny - ponownie - jest rozegrany na tyle niemrawo, że jego ostateczne rozwiązanie nie budzi żadnych emocji. Poszczególne wątki jakoś tworzą całość, ale poszczególne "zwroty akcji" są bardziej nieprawdopodobne niż wygrana na loterii.