Romantyczny książę

Okładka książki Romantyczny książę
Tessa Dare Wydawnictwo: Amber Cykl: Zamki szczęśliwej miłości (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Zamki szczęśliwej miłości (tom 1)
Romancing the Duke
Amber
2017-10-19
2017-10-19
Agnieszka Dębska
spadek zamek

Można napisać, że to moje pierwsze spotkanie z tego rodzaju literaturą. Chociaż czytałam już historie w czasach pięknych sukien i przeróżnych lordów i diuków, to z całą pewnością nie były one przesiąknięte pożądaniem czy absurdami sytuacji.

Zatem czy "Romantyczny książę" był złą historią? Muszę przyznać, że do końca sama nie wiem, bo mimo wszystko naprawdę się wciągnęłam. Cała fabuła była dość prostą opowieścią o biednej dziewczynie, która straciła cały swój majątek, ale szczęśliwym trafem otrzymała zamek i w nim przystojnego mężczyznę. Typowa historia romantyczna, której zakończenie można zgadnąć nawet bez czytania pierwszego rozdziału.

A bohaterowie? Izzy była nawet ciekawa i choć naiwna, to mimo wszystko miała w sobie iskrę, do której można było się przywiązać. Z czasem okazała się być również nieco niezależną kobietą, która w sumie nie przejmuje się swoją reputacją i opinią innych - co na plus. Zaś jej cudowny, przystojny i niesamowity Ransom? Ach... Z jego powodu miałam najwięcej zabawy. Jego myśli, zachowania i niektóre rekcje były tak pozbawione sensu lub nachalne, że zaczęły mnie po prostu bawić. Chociaż w tym przypadku śmiech był dobry, bo nie sprawił, że miałam dość tej książki. W istocie cały ten absurd i XD sytuacje sprawiły, że dobrze się bawiłam, choć nie mogę przyznać, że brałam to na poważnie. Chociaż muszę oddać, że po połowie książki historia nabiera nieco głębi i zachowanie naszego cudownego Ransoma się poprawia. Nawet trochę go polubiłam, ale nadal widziałam w nim tego napalonego faceta z pierwszego rozdziału.

Zaś reszta? Nie była taka zła, ale w pewnej chwili - chodzi tu o pojawienie się fanów - miałam pytanie dokąd zmierza ta cała książka, bo zrobiła się dziwna i trochę taka z niczego. No ale cóż... Już w tamtej chwili przestałam wierzyć w prawdziwość świata i po prostu oddałam się tej całej zabawie.

Podsumowując ten cały romans, to nie było nawet tak źle. Chociaż nie sądzę, że zostanę wielką fanką tego gatunku, ale muszę przyznać, że przez fakt iż ta książka mnie rozbawiła, to spojrzałam na nią nieco przychylniej. Myślę też, że fani gatunku znajdą w tym coś idealnego dla siebie - zwłaszcza, że "Romantyczny książę" ma coś trochę z rettelingu "Pięknej i Bestii", a inni? Może znajdą w tym zabawę, tak samo jak ja.

Na półkach: , , , ,

Absolutnie, niewiarygodnie zniewalająca!
Jeśli:
- lubisz romanse,
- a szczególnie romanse historyczne,
- z humorem,
- fajnym bohaterami
- i ze szczyptą pikanterii?
To zdecydowanie książka dla Ciebie,
Napisana wartkim językiem, z dobrym pomysłem i żywymi bohaterami. Trzyma poziom od pierwszej strony i tak jest aż do ostatniej. Nie ma tu zbędnego smęcenia ani użalania się bohaterów nad sobą, za to jest mnóstwo śmiechu i komedii pomyłek.
Zdecydowanie polecam!

Absolutnie, niewiarygodnie zniewalająca!
Jeśli:
- lubisz romanse,
- a szczególnie romanse historyczne,
- z humorem,
- fajnym bohaterami
- i ze szczyptą pikanterii?
To zdecydowanie książka dla Ciebie,

Urocza opowieść, dwoje bohaterów nie tak idealnych jak to zazwyczaj w powieściach bywa. On nie jest już powalająco przystojny, ona charakteryzuje się wątpliwą urodą, iskry latają między nimi aż miło 😀 wiadomo jak się zakończy ta opowieść jednak warto towarzyszyć bohaterom , czas poświęcony na nią nie jest zmarnowany. Polecam!

Niesamowita książka, w której humor goni miłosne zapędy i szczere uczucie. Niezwykle silna bohaterka, tajemniczy książę i jeszcze więcej sekretów, które tworzy się wokół nich.

Wspaniała książka na leniwy wieczór. Doskonale podnosi na duchu. Mamy tu odważną bohaterkę, która przywraca wiarę w miłość nawet tak skrzywdzonemu mężczyźnie jakim jest Ransom. No i ten zamek, a raczej jego ruina wprowadza czytelnika w świat baśni, bo i ta opowieść to taka baśń dla dorosłych.

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, na pewno nie ostatnie. Czytało się przyjemnie, aczkolwiek nie zostanie w mojej pamięci na długo. Nie powiem, końcówka mnie rozczuliła ale momentami to skakanie między Izzy i Ransomem mnie nużyło, jednak całościowo mi się podobało.

Na pewno nie przekonała mnie do tej książki ta okropna okładka.
Jednak jako, że seria "Dziewczyna spotyka księcia" zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, postanowiłam zapoznać się z resztą dzieł Tessy Dare.

"Romantyczny książę" to lekka lektura na kilka godzin oderwania się od codzienności. Niczym mnie nie zaskoczyła, ale pozwoliła mi się odprężyć i miło spędziłam przy niej czas.

Na pewno nie przekonała mnie do tej książki ta okropna okładka.

"Kto ma gronostaja? Wypuścić gronostaja!"

Minęła już chwila, odkąd udało mi się trafić na romans, który kończyłam czytać z wielkim bananem na twarzy i który pozostawiał mnie z błogim poczuciem, że szczęśliwe zakończenia i bajkowe historie naprawdę się zdarzają, i to nie raz na tysiąc lat. Ta książka jest absolutnie urocza. Romantyczna, dość bajkowa (ale przy tym nie irytująca), ze sporą dawką humoru. Świetna para głównych bohaterów. I łasica. I zamek. Nie piękny i malowniczy zamek, ale ponura, na wpół rujnująca się ruina, z nietoperzami, duchami, tajemniczymi przejściami i ukrytymi szkieletami. Nie mogło być lepiej.

"Za każdym razem, gdy znajdujemy się koło siebie, następuje coś okropnego. Gryzie cię gronostaj, gruz spada ci prosto na głowę albo zostajemy zamknięci z kościotrupem w mrocznej kryjówce."

Krótko mówiąc, jest to po prostu świetna rozrywka.
Jestem tylko ciekawa jednej rzeczy: co z tym szkieletem? Jak autorka mogła tego wątku nie wyjaśnić!

"Kto ma gronostaja? Wypuścić gronostaja!"

Uwielbiam tę książkę. Wspaniały romans historyczny pełny miłości i humoru napisany w lekkim i przyjemnym stylu. Książka tak bardzo mi się spodobała , że przeczytałem ją 2 razy.
Polecam

Polecam

Gdybym zaczęła czytać romanse historyczne od tej pozycji, na pewno nie przeczytałabym ich tak dużo. Ta historia to taka opowiastka , wprawdzie zgrabna i nawet wzruszająca, ale opowiastka .. mam wrażenie dla dość młodych czytelniczek.

Dodaj cytat z książki Romantyczny książę