Nowa Kartagina

powieść historyczna
Wydawnictwo Poligraf
2017-08-01
2017-08-01
Kartagina Rzym bitwa wróg historia historyczne powieść przygodowa

NOWA KARTAGINA zwróciła moją uwagę, kiedy czytałem o niej na portalach społecznościowych. Pierwsza szczególna informacja, jaka mocno mnie poruszyła, był wiek pisarza. Autor jest maturzystą, to mój rówieśnik, a już napisał takie dzieło. Ten fakt powinien zaimponować każdemu czytelnikowi. Pierwsza część trylogii(dwóch kolejnych książek nie wydano, ale mają wydać) opowiada o młodym chłopcu, który w wyniku brutalnej polityki Hannibal utracił rodzinę. Esquin poprzysięga zemstę, i tak się zaczyna cała przygoda. Dzieło literackie wspaniale ukazuje ówczesne wątki(miłość,polityka,niewolnictwo),oraz szczegółowo opisuje miejsca akcji. Wiele się dowiedziałem dzięki tej książce. W pewien sposób podróżowałem razem z głównym bohaterem. Odwiedziliśmy Iberię, Nową Kartaginę, oraz Imperium Rzymskie. Nowa Kartagina nie jest długa, ale również nie jest krótka. Ilość stron jest w sam raz. Co tu dłużej pisać. Jest jedną z moich ulubionych książek. Polecam, i zapraszam do jej przeczytania ;)
Mocno polecam !

Książka napisana świetnie, wciąga niesamowicie! Bardzo ciekawa fabuła i bohaterowie, można się z nimi naprawdę zżyć. Kolejnym plusem jest bardzo wartka akcja, dla mnie była dość nieprzewidywalna a zwroty akcji tylko zachęcają do dalszego czytania. Trzeba wspomnieć, że autor Marek Zatwarnicki napisał ją w wieku 16 lat! I to napisał w jakże genialny sposób, prostym językiem, który sprawia, że książkę poleciłbym każdemu!

Czy "Nowa Kartagina" wyróżnia się na tle innych powieści? Zdecydowanie, a oto dlaczego:

+ Powieść umieszczona jest w bardzo dobrze przedstawionych realiach historycznych, na początku książki dostajemy też odpowiednią mapę wraz z podziałem bohaterów na fikcyjnych i historycznych, dzięki czemu posiadając nawet tak małą wiedzę historyczną jak ja, nie ma problemu ze zrozumieniem całokształtu zarysu historycznego.

+ Nie otrzymujemy grupki codziennych bohaterów, których możemy opisać trzema lub czterema przymiotnikami, zamiast tego, mamy bardzo realistyczne i ludzkie postacie, które ulegają wpływowi czasu, doświadczeń i innych osób.

+ Powieść jest napisana bardzo przyjemnym językiem, dodatkowo możemy znaleźć sytuacyjnie wyrazy lub całe frazy pochodzące z języków używanych w świecie powieści, dzięki czemu możliwe jest, jeszcze lepiej poczuć panującą atmosferę i z większą przyjemnością poznawać przedstawioną nam historię.

Powodów, dla których warto przeczytać "Nową Kartaginę" jest oczywiście znacznie więcej, jak dbałość o spójność czy realizm w każdym szczególe, uważam jednak, że najlepiej jest przekonać się o tym samemu, do czego zachęcam każdego.

• Powieść Historyczna
  • Rzym