Znajdź ją

Okładka książki Znajdź ją Lisa Gardner
Okładka książki Znajdź ją
Lisa Gardner Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Detektyw D.D. Warren (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
Detektyw D.D. Warren (tom 8)
Find Her

Znajdź ją

przeczytanych książek 962 napisanych opinii 743

Książki Lisy nigdy mnie nie zawodzą 💕

Książki Lisy nigdy mnie nie zawodzą 💕

Oj dobre to było dobre 🙂 polecam. Lubie ksiazki tej autorki. Akcja akcja akcja ❤️ dla mnie nic nie bylo oczywiste. I tak lubię.

Szybko się czytało i to tyle z plusów. Od samego początku fabuła naciągana. Wystarczyłoby skupić się tylko na głównej bohaterce i zmniejszyć ilość tragicznych zwrotów akcji, które jej się przytrafiały, a wyszłaby z tego całkiem fajna książka.

~ Genialny thriller psychologiczny znajdziecie tu porwaną i więziona dziewczynę przez półtora roku nie miała pojęcia gdzie jest ,więziona w drewnianej trumnie mało widziała... z czasem jej opraca stał się jej jedynym światem a pomiędzy tym wszystkim wisi sydnrom sztokholmski i chęć odwetu zemsty...
Książka w której nic nie jest do końca oczywiste 🔥📖 polecam .

Książka w której nic nie jest do końca oczywiste 🔥📖 polecam .

audio
Temat przerażający ale jak dla mnie zbyt szczegółowo nam przedstawiany.
Nie było wciągającej akcji za to dużo przegadania.
Średnia

audio
Temat przerażający ale jak dla mnie zbyt szczegółowo nam przedstawiany.
Nie było wciągającej akcji za to dużo przegadania.
Średnia

Detektyw D.D.Warren prowadzi śledztwo w sprawie uprowadzenia studentki Stacey Summers. Tymczasem w garażu pewnego barmana znaleziono żywą, nagą dziewczynę ze związanymi rękami oraz zwłoki mężczyzny. Czy łączy coś te dwie sprawy? Kim jest mężczyzna, kim jest kobieta z garażu?

Mocny, wciągający, psychologiczny thriller. Trzyma w napięciu od początku do samego końca. To moje pierwsze spotkanie z twórczością Lisy Gardner, ale już wiem ,że nie ostanie.

Książkami Lisy Gardner nie można się znudzić. Porusza tak zróżnicowane tematy, że nie da się przewidzieć, co czeka nas w każdej kolejnej części. Tym razem mamy temat porwań młodych dziewczyn. Jest to dla mnie wyjątkowo trudne do czytania, bo niestety kojarzę tego typu sprawy true crime i ciągle szokuje mnie, że coś takiego może mieć miejsce w prawdziwym świecie.
Autorka świetnie wnika w psychikę ofiary i pokazuje wydarzenia głównie z jej strony. Przez to mamy mniejsze skupienie na wątku detektywistycznym, chociaż niewątpliwie on tam jest. W porównaniu z wydarzeniami z życia porwanej pohaterki, mam wrażenie, że schodzi jednak na trochę dalszy plan.

Autorka...

„Znajdź ją” to kolejny thriller z fabryki Gardner, napisany wedle tego samego schematu, co praktycznie wszystkie jej książki. Mimo że są do siebie podobne pod kątem budowy treści, zazwyczaj i tak dobrze się je czyta, jako że autorka w każdej książce poświęca fabułę nieco innemu zagadnieniu, wokół którego snuje mniej lub bardziej wciągającą intrygę.
Tutaj czytelnik ma do czynienia z tematem traumy, na jaką skazani są ci, którzy ocaleli po porwaniu, byli przetrzymywani i doświadczyli znęcania, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Gardner eksploruje tu tę kwestię poprzez historię dziewczyny, która przeżyła ponad rok w niewoli, i przeplata to rzecz jasna z opowieścią o głównej bohaterce serii, sierżant Warren, i prowadzonym przez nią dochodzeniu.
Książka napisana jest jak najbardziej poprawnie, i sam pomysł także jest niezły, tyle że tym, co mnie podczas lektury nieco nużyło, była trochę zbyt powolna akcja: niekończące się retrospekcje, dużo powtórzeń, próby budowania napięcia poprzez naginanie logiki, które powodowało tylko jeszcze większe spowolnienie zdarzeń.
Wprawdzie w trakcie całkiem zainteresowało mnie rozwiązanie i nawet nabrałam pewnych ekscytujących podejrzeń, jednak nie dość, że autorka szybko je rozwiała, to jeszcze stworzyła zakończenie, które nie robiło zbytniego wrażenia, a historia została niemal ucięta ze strony na stronę.
„Znajdź ją” należy moim zdaniem do pośledniejszych dzieł Gardner – na pewno czytałam co najmniej kilka innych jej powieści, które były o niebo lepsze. Oczywiście i tak mam zamiar zapoznać się z kolejnymi częściami serii, bo mimo wszystko autorka należy do moich ulubionych i zawsze chętnie dam szansę jej następnym książkom.

Tutaj czytelnik ma do...

Z każdą kolejną przeczytaną książką, staję się coraz większą fanką Lisy Gardner.

Flora Dane była więziona przez 472 dni przez psychopatę. Udało jej się cudem ocalić życie. Dziewczyna próbuje powrócić do normalności, ale nie do końca udaje się jej zostawić te koszmarne wydarzenia za sobą.

D. D. Warren zostaje wezwana na miejsce zdarzenia, zastaje spalonego mężczyznę i młodą kobietę, ze skrępowanymi dłońmi. Flora okazuje się być odpowiedzialna za śmierć Devona Gouldinga, który jak twierdzi kobieta był przestępcą seksualnym, a ona działała w samoobronie.
D. D. nie wie czy traktować Florę jak ofiarę, czy bezwzględną zabójczynię. Chce, by kobieta pomogła w śledztwie dotyczącego zaginięcia Stacy Summers, studentki, która zaginęła przed trzema miesiącami.

Bardzo podobała mi się historia opowiedziana przez autorkę. Kolejny tom, a moje zainteresowanie nie maleje. Fabuła obfituje w nieprzewidziane zwroty akcji. Nie sposób się nudzić, finał opowieści zaskakujący. Bez zwłoki sięgam po kolejną książkę Lisy Gardner, bo wiem, że się nie zawiodę.

• Lisa Gardner