Komora cz.2

Okładka książki Komora cz.2 John Grisham
Okładka książki Komora cz.2
John Grisham Wydawnictwo: Albatros, Ringier Axel Springer Polska Ekranizacje: Komora (1996) Seria: W świetle prawa kryminał, sensacja, thriller
W świetle prawa
The Chamber
Albatros, Ringier Axel Springer Polska
2017-08-24
2017-08-24
Lech Żołędziowski
Ekranizacje:
Komora (1996)

Świetna książka mistrza sądowych thrillerów. Wspaniale zbudowany nastrój, jakoś mi się wcale nie dłużyła. Przeczytać ją powinien każdy, kto opowiada się za karą śmierci.

Film był o wiele lepszy , a sama książka jest zbyt rozciągnięta

Film był o wiele lepszy , a sama książka jest zbyt rozciągnięta

Akcja może nie jest super wartka, ale wciąga bardzo i nie ma nudy.

Akcja może nie jest super wartka, ale wciąga bardzo i nie ma nudy.

Polecam

Polecam

Następna średnia książka Grishama, miałam po niej duże oczekiwania względem oceny, poleceń oraz filmu z ekranizacją, którego nie oglądałam i już chyba oglądać nie zamierzam. Historia jest rozwleczona i jest to poważny minus, dużo powtórzeń, pod koniec miałam wrażenie, że czytam ciągle o tym samym. Same tło historii to bardzo brutalna i smutna opowieść o tym, jak kiedyś w Stanach traktowano Żydów i Afroamerykanów. W tłumaczeniu ponownie 'Afrykanie'... Książki raczej nie polecam, zwłaszcza jeśli ktoś nie jest wielkim fanem autora, dla mnie to pozycja nr 11 i mam nadzieję, że kolejne będą lepsze.

W mojej prywatnej ocenie wyróżniająca się książka spośród tych które przeczytałam z twórczości Johna Grishama. Bardzo dobry pomysł, temat skłaniający do refleksji. Pozycja którą spokojnie fanom Grishama można polecić

Powieść - protest przeciwko karze śmierci. W filmie świetny Gene Hackman.

Powieść - protest przeciwko karze śmierci. W filmie świetny Gene Hackman.

Hm, równiez miałam mieszane uczucia, co do tej pozycji. Strasznie dużo opisów i retrospekcji. Zakończenie... można się było tego spodziewać, aczkolwiek szkoda, że Sam jednak nie wyjawił całej prawdy na końcu. Można też wysnuć osobiste refleksje na temat kary śmierci. Polecam fanom Grishama.

Kolejna książka tego autora, którą sięgnąłem w ostatnim czasie, i muszę przyznać, że mnie zaintrygowała. Spojrzenie na śmierć z innej perspektywy, niewiele czasu do przeprowadzenia wyroku śmierci, i czasu aby powstrzymać to. Grisham doskonale przedstawił akcję, choć ilość stron mogłaby niejedną osobę przerazić- całość tworzy 700 stron, ale czy warto ją przeczytać? Jak dla mnie warto.

+ spokojne, niezbyt szybkie tempo, pozwala skupić się czytelnikowi na przeanalizowaniu wszystkich pojawiających się szczegółów,
+ dokładnie przedstawiony opis, jak wygląda obrona osoby, która została skazana na śmierć,
+ brak nadmierności, jeśli chodzi o kwestię ilości bohaterów- jeśli jest ich dużo, to odnoszę przesyt niepotrzebny
+ emocje i akcja do samego końca
++ możliwość podjęcia samemu decyzji przy ogłaszaniu werdyktu- winny, czy niewinny? A także odpowiedzenie sobie na pytania, przewijające się podczas czytania książki.

- długość

Szczegółowe spojrzenie na obronę skazanego na śmierć. Wciągająca.

Szczegółowe spojrzenie na obronę skazanego na śmierć. Wciągająca.

• John Grisham
  • Literatura amerykańska