Dziewczynka w Krainie Przeklętych: Siúil, a Rún #2

Okładka książki Dziewczynka w Krainie Przeklętych: Siúil, a Rún #2
Nagabe Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Dziewczynka w Krainie Przeklętych (tom 2) Seria: Exclusive komiksy
komiksy
Dziewczynka w Krainie Przeklętych (tom 2)
Exclusive
とつくにの少女 Siúil, a Rún (Totsukuni no Shoujo: Siúil, a Rún)
Studio JG
2017-09-15
2017-09-15
Data 1. wydania:
2017-05-16
Paulina Ślusarczyk-Bryła
manga fantasy siły nadprzyrodzone

więcej Więcej

Czyta się jednym tchem. Historia przepiękna i wciągająca, aż nie można wytrzymać do kolejnego tomu. Minusem jest grafika - często wszystko zlewa się w czarną plamę. Niemniej, warto.

Przy poprzednim tomie zastanawiałam się, dokąd będzie zmierzać ta seria; drugi tom wydaje się sugerować, że nie do końca w stronę mystery czy slice of life, ale jednak w gotycką baśń.

Powiem szczerze, że rozprasza mnie trochę kreska, która miejscami jest piękna, ale jednocześnie - zdarzają się mało czytelne kadry. Owszem, jest atmosfera, ale trochę ciężko czuć niepokój,...

Naprawdę cudna pozycja z klimatem i rysunkami nie do podrobienia i to bez względu na szerokość geograficzną. To opinia zbiorcza dla pierwszych 4 tomów jednak od 3 jest jedna gwiazdka mniej. Niestety historia poszła w innym kierunku niż bym się tego spodziewał i nie bawi mnie tak jak sam jej początek. Jednak jest to totalnie subiektywne, ponieważ komuś może właśnie taki...

Nie rozumiem fenomenu. No ładne to, może nawet "klimatyczne" (słowo klucz ostatnimi czasy, mam wrażenie), ale nie dostrzegam w tej historii żadnej głębi. Jeśli lubicie takie baśniowe opowieści, w których niewinność skontrastowana jest z niewyobrażalnym złem, polecam "Kuro" od Waneko. W przeciwieństwie do "Dziewczynki", tam scenariusz ma wyraźną strukturę (mimo pozornej...

Kolejny bardzo dobry tom. Jest bardzo ciekawa czym dokładnie jest ta klątwa i co wspólnego ma nasza główna bohaterka.

• Manga
  • Komiksy