Łzy z Nieba. Co chce powiedzieć nam Maryja?

Okładka książki Łzy z Nieba. Co chce powiedzieć nam Maryja? Rino Cammilleri
Okładka książki Łzy z Nieba. Co chce powiedzieć nam Maryja?
Rino Cammilleri Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła religia
religia
Le lacrime di Maria. Da Medjugorje a Civitavecchia
Edycja Świętego Pawła
2015-01-01
2015-01-01
Jacek Partyka
maryja religia objawienia chrześcijaństwo medjugorie civitavecchia

Autor jest włoskim pisarzem, publicystą i apologetą Kościoła Katolickiego. Wykłada nauki polityczne na uniwersytecie w Pizie.
Napisał około 30 różnych gatunkowo książek. Tę, kupiliśmy podczas ostatniego pobytu w Częstochowie, na pielgrzymce. Ładnie wydana z intrygującą okładką, na której twarz Matki Boskiej z gipsowej figury
ze spływającymi łzami.
Pisarz, sam siebie określa jako prostego poszukiwacza- popularyzatora objawień Najświętszej Panny na świecie w kontekście historii i polityki tamtych jak i obecnych czasów.
Faktów i zjawisk fenomenalnych, które obejmują cały świat ( różne zakątki i miejsca geograficzne) jest tak wiele ( tysiące),że nie można wobec nich przejść obojętnie, ani powiedzieć, że nic się nie stało.
Postawa Commilleriego w odniesieniu do wszystkich tych wydarzeń( oprócz objawień uznanych) jest taka sama jak KK - cierpliwego wyczekiwania.
Pisarz przedstawia istotę przesłań, rozpatruje je, ujawnia ciekawostki
(np.tę o Dickensie),podaje anegdoty. Stawia i rozwija dygresje, snuje rozważania o zjawisku zwanym lakrymacją.
Pisze szczerze, rzetelnie powołując się na autorytety, z odwagą zadaje szereg śmiałych pytań, które logicznie same się nasuwają. Często pozostają pytaniami otwartymi, bez odpowiedzi. Puentuje je krótko:
"Boże tajemnice".
Widać, że Autor posiada rozległą wiedzę na temat historii, religii i polityki, czy współczesnej kondycji moralnej człowieka i świata.
Z przyjemnością znajdujemy w książce polskie akcenty( Gietrzwałd, Matka Boża Częstochowska, JP2).
Poruszająca, wnikliwa lektura, z którą warto było się zapoznać.
Dobrze się czytało, z zainteresowaniem. Publikacja ważna nie tylko dla wierzących, czy wrażliwych na sprawy duchowe, ale i dla wszystkich innych zainteresowanych tym zagadnieniem.

ze spływającymi łzami.
Pisarz, sam siebie określa...

Dodaj cytat z książki Łzy z Nieba. Co chce powiedzieć nam Maryja?