Fanzin SF. Artyści, wydawcy, fandom

Artur Nowakowski Wydawnictwo: Instytut Kultury Popularnej językoznawstwo, nauka o literaturze
Instytut Kultury Popularnej
Fanzin fandom literatura fantastycznonaukowa science fiction fantastyka
językoznawstwo, nauka o literaturze
Fanzin fandom literatura fantastycznonaukowa science fiction fantastyka

Artur Nowakowski w swojej pracy naukowej wyjaśnia, jak kreował się fandom i jak powstawały pierwsze kluby zrzeszające fanów fantastyki. Przede wszystkim przedstawia jednak czym jest fanzin, jego historię, powody istnienia oraz sposób jego tworzenia.

Fantastyka to bardzo ciekawy obszar badań. Choć zwykle nie jest to dziedzina bardzo mocno wpływająca na nasze życie (chyba że...

• Fantastyka i okolice
  • Polonistyka, literaturoznawstwo i okolice
  • Poszukuję
  • Priorytet (do przeczytania)
  • Nowości roku 2017
  • Literatura naukowa, popularnonaukowa, poradniki