Zaginięcie

Okładka książki Zaginięcie Remigiusz Mróz
Okładka książki Zaginięcie
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Joanna Chyłka (tom 2) Seria: Śladami zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Joanna Chyłka (tom 2)
Śladami zbrodni
Edipresse
2017-02-23
2017-02-23
literatura polska
Inne

Osobiście uważam, że Tom 1 był lepszy tylko ze wzgledu na to, że w niektórych momentach „Zaginięcia” strasznie dluzylo mi sie to, ile tych procesow sądowych bylo przeprowadzanych + jak wygladal ich przebieg. Ciągły brak dowodów, poszlaki itp. Świadkowie na sali sądowej praktycznie za każdym razem powtarzali to samo, co bylo powiedziane juz wczesniej, gdy zostali wezwani przed mównicę, co było lekko męczące.

Mimo wszystko jest ona godna polecenia i trzyma w napieciu do samego konca. Jest warta przeczytania i mimo tego co napisalam wyzej - fabuła jest wciągajaca. Napewno jeszcze dzis siegne po kolejny tom:)

Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część. Wulgarność Chyłki czasem dla mnie niesmaczna, ale poza tym poziom bardzo wysoki.

Joanna Chyłka i Kordian Oryński przyjmują się obrony małżeństwa, któremu zaginęło dziecko, małą dziewczynka. Wyścig z czasem, Joanna stawia sobie za punkt honoru żeby odnaleźć dziecko.

Książkę pochłonęłam w jeden dzień. Wspaniała, wciągająca, nieodkładalna. Postać Chyłki napisana genialnie, a Zordon pasuje do niej idealnie i tworzą dzięki temu idealny duet. Cieszę się, że Pan Mróz w pisaniu książek ma zatrważające tempo. Pokochaliśmy się z jego twórczością, potrzebuję jej.

Świetna, rewelacyjna, wciągająca, bezbłędna.... Po raz kolejny uwielbiam 😁😁

Świetna, rewelacyjna, wciągająca, bezbłędna.... Po raz kolejny uwielbiam 😁😁

Jaka była ostatnia słaba książka, jaką czytaliście?

U mnie niestety był to drugi tom z serii z Chyłką i Zordonem, czyli “Zaginięcie”

Książka w skrócie opowiada o kolejnej sprawie, jaką jest zaginiona trzyletnia dziewczynka, której mama jest starą znajomą Chyłki. Akcja rozgrywa się na Podlasiu i Białorusi, co samo to było ciekawe.

Prawnicy mają za zadanie bronić małżeństwa, które twierdzi, że ich córka nie mogła zniknąć z domu chronionego alarmem, ale w pewnym momencie następuje zwrot, że kobieta obraca się przeciwko mężowi i Chyłce i zmienia swoje zeznania.

Jeśli chodzi o moją opowinię, to myślałam, że książka będzie lepsza. Pojawił się tutaj niepotrzebny wątek romanyyczny między głównymi bohaterami, co bardzo mnie wkurzało, bo prawnicy nie skupiali się na sprawie, tylko imprezowali. Ciekawym zabiegem było to, ze Zordon wpadł w kłopoty, a potem trzeba było ratować Chyłkę (czemu, to warto przeczytać chociaż dla tych kilku rozdziałów).

Książka w mojej opinii mogła bhyć o 100 - 150 stron krótsza, bo pojawiły się niepotrzebne wątki które nie były ciekawe.

Moja ocena - 2/5 gwiazdek

Jaka była ostatnia słaba książka, jaką czytaliście?

Prawnicy mają za zadanie bronić...

Książka, której akcja koncentruje się wokół zaginięcia małej dziewczynki, jest prawdziwie intrygująca. Joanna Chyłka, doświadczony prawnik, razem z Kordianem, próbuje obronić małżeństwo oskarżone o zabójstwo córki. Czy im się uda? Czy rodzice są winni? Co stało się z dziewczynką? 🫣 Narracja, choć pełna poszlak i zawiłości, wciągnęła mnie w emocjonalny rollercoaster. Jednakże, pewne aspekty procesu mogą wydawać się zbyt poszlakowe, co rodzi wątpliwości co do rzeczywistej winy rodziców. Książka ta, choć czasem zaskakująca, wymaga pewnej dozy otwarcia na paradoksy prawa i moralności 😊

„Zaginięcie” to druga część z cyklu o mecenas Joannie Chyłce.

Pewnej nocy prawniczka odbiera telefon od dawnej znajomej z liceum. Okazuje się, że dziecko kobiety zniknęło bez śladu z domu zabezpieczonego alarmem, a podejrzenia padają właśnie na nią i jej męża. Zostają oskarżeni o zabójstwo dziecka pomimo braku jakichkolwiek dowodów i ciała.

Ciągłe zwroty akcji sprawiają, że trudno oderwać się od tej książki. Teoretycznie sprawa z góry skazana jest na porażkę. Czy Chyłce uda się kolejny raz wygrać?

Serdecznie polecam zarówno serię książek jak i cały serial!

„Zaginięcie” to druga część z cyklu o mecenas Joannie Chyłce.

Ciągłe zwroty akcji...

Podobała mi się o wiele bardziej niż pierwsza część, momentami trudno się oderwać.

Wkurza i wciąg :) po powrocie do domu zabieram się za następną część 🫣🤭

Wkurza i wciąg :) po powrocie do domu zabieram się za następną część 🫣🤭