U poetów

Na zadane cudzoziemcowi przez Charlesa Baudelaire'a pytanie, co ten zagraniczny przybysz kocha najbardziej, poeta otrzymał odpowiedź, że "Kocham obłoki... przelotne obłoki... tam, ot tam... te cudowne obłoki!". Gdy Baudelaire wspomniał temu człowiekowi jednocześnie o miłości do piękna to usłyszał: "rad bym je kochał, boskie i nieśmiertelne". Tak samo gdyby mnie teraz...

• Poezja
  • Poezja
  • Antologie
  • Siostry fikcji
  • 000 kupić zdobyć
  • Posiadam i Chcę przeczytać
  • Biblioteka poetów

Dodaj cytat z książki U poetów