Kajtek nie umie fruwać! Historia małego miłośnika książek

Okładka książki Kajtek nie umie fruwać! Historia małego miłośnika książek Jennifer Berne
Okładka książki Kajtek nie umie fruwać! Historia małego miłośnika książek
32 min.
Janusz Kokoszewski, Dorota Koman
Janusz Kokoszewski Dorota Koman Keith Bendis

Okładka książki O zimie Kristina Digman, Görel Kristina Näslund
O zimie Kristina Digman, Gö...
Okładka książki Kiedyś Alison McGhee, Peter H. Reynolds
Kiedyś Alison McGhee, Pete...
Okładka książki Alya i trzy koty Maya Fidawi, Amina Hachimi Alayou
Alya i trzy koty Maya Fidawi, Amina ...

Uroczy główny bohater. Jaki czytelnik nie pokocha z całego serca innego czytelnika? Zwłaszcza kiedy ten pragnie poznawać świat i czytać, czytać i czytać o wszystkim?

Kajtek jest inny niż jego bracia, siostry i kuzyni. Kiedy oni uczą się latać, szukać pożywienia, Kajtek woli spędzać czas w bibliotece. Ale kiedy przychodzi czas odlotu do ciepłych krajów, pojawia się problem...

Ciekawa opowieść. Wiedza jest ważna i może być pomocna, o czym stara się przekonać autorka książki. Ale ćwiczenia fizyczne również nie mogą leżeć odłogiem. Trzeba znaleźć złoty środek.

Jedyne co dla mnie było na minus, to fakt, iż wiedza Kajtka uratowała jego rodzinę przed czymś, co nie powinno być dla ptaków wielką tajemnicą, w końcu są częścią natury i nie podejrzewam, żeby nie poradziłyby sobie bez znajomości fachowej literatury w tym temacie ;) Ale przekaz dotarł i był ok.

Pamiętacie jak kiedyś opowiadałam Wam o Kajtku, który nie za dobrze widział i musiał nosić okulary? Tak, tak oczywiście chodzi o tego sympatycznego, małego szpaka. W kolejnej książce z Kajtkiem w roli głównej mamy okazję poznać następną, ciekawą przygodę. Tym razem nasz ptasi przyjaciel musi nauczyć się... Latać!

Kajtek od zawsze bardzo lubił książki, uwielbiał przenosić się do świata bajek i baśni, czytał o kosmosie i dinozaurach i piratach i jaskiniowcach i o wszystkim innym także czytał... Marzył nawet o zostaniu pisarzem. Nie w głowie były mu jakieś lekcje latania. Jego koledzy chodzili na zajęcia gdzie uczyli się fruwać, Kajtek natomiast spędzał czas z dziobem w książkach. Czytanie książek jest wspaniałe, jednak czasami ważne są także inne rzeczy...

Nawet nie chodzi wyłącznie o to, że kuzyni i koledzy zaczynali wytykać go palcami i wyśmiewać się z niego. W przypadku Kajtka brak lekcji latanie mógł okazać się naprawdę niebezpieczny... W końcu nadchodziła jesień i czas było odlecieć do ciepłych krajów, dopiero wtedy do naszego małego bohatera dotarło, że wszyscy odlecą, a on zostanie zupełnie sam... Jednak inne szpaki nie zapomniały o nim i znalazły sposób, aby Kajtek mimo tego, że nie potrafi fruwać, mógł wraz z nimi odbyć tę długą podróż do dalekich krajów :)

Jednak to wcale nie koniec tej przygody ponieważ podczas podróży ptaki trafiły na najprawdziwszy huragan. Nie miały pojęcia co się dzieje, nie wiedziały co robić i tylko jeden jedyny Kajtek dzięki temu, że czytał książki, widział tak wiele na różne tematy i przekazał innym szpakom co powinni zrobić. Schowali się więc w jaskini, a kiedy okropny wiatr minął wszyscy byli cali i zdrowi - dzięki Kajtkowi! A latanie? Wszystkiego idzie się z czasem nauczyć, nawet jeśli wydawałoby się to niemożliwe ;)

Lubię takie opowiadania z przekazem, zresztą pewnie każdy, w szczególności ten kto ma dzieci lubi takie książki :) Sporo czytam moim chłopakom więc takie mądre, ciekawe, zabawne i jednocześnie pouczające historie to coś co cenię szczególnie. Moim zdaniem ta książka właśnie taka jest. Mały szpak jest bardzo ambitny, uwielbia książki więc zdecydowanie można brać z niego przykład, jednak jak wiadomo "nie samymi książkami ptak żyje" ;) Wiedza jest ważna, ale i inne rzeczy także są ważne, jak w tym przypadku nauka latania. Ale równie ważna jest pomoc innych, a także pomoc innym :)

Właśnie o tym wszystkim opowiada ta książeczka. Wszystko zapisane jest w ciekawy sposób, tekstu nie ma zbyt wiele więc spokojnie taką jedną opowieść można przeczytać "na raz". Kwadratowy i duży format, sztywna okładka, sporo kolorowych ilustracji, duża czcionka. Wszystko mi się tutaj podoba i przyznam, że z przyjemnością przygarnę każdą kolejną książeczkę z przygodami Kajtka małego miłośnika książek :)

Kajtek od zawsze bardzo lubił książki, uwielbiał przenosić...

Kajtek powraca! Jego nowe przygody są jeszcze ciekawsze i jeszcze bardziej ekscytujące.

Tym razem okazuje się, że Kajtek nie umie latać, a to przecież jedna z najważniejszych ptasich umiejętności.

Dla tych z Was, którzy pierwszy raz czytają o Kajtku przypominam najważniejszą informację o tym, że Kajtek jest szpakiem. Jak tysiące jego kuzynów, przyszedł na świat w starej stodole. Jest małym czarnym ptaszkiem z małym żółtym dzióbkiem.

Jednak coś odróżnia go od innych. Kajtek nie interesuje się lataniem. Kiedy jego rodzeństwo i kuzyni zgłębiają tajemnice wznoszenia się nad ziemię, nasz bohater uczy się czytać. Kiedy już poznał cały alfabet, świat książek całkowicie go pochłonął. Czytał o wszystkim, co go interesowało. Zgłębiał swoją wiedzie, nawet wtedy, gdy inni dokuczali mu, nazywając go dziwakiem.

Miłość do książek to bardzo piękne uczucie, które pozwala na niesamowite podróże w nieosiągalne światy, ale niestety życie toczy się swoim stałym torem i nie można tego lekceważyć. Lato się skończyło, a jak wszystkim wiadomo, szpaki na zimę odlatują do ciepłych krajów.

Kajtek ma kłopot. Wszystkie szpaki odleciały, a on został sam… Chcecie wiedzieć jak mały, rezolutny szpak pokonał trudności i pozbył się kłopotu? Koniecznie przeczytajcie z dzieckiem książkę o kolejnych przygodach szpaka Kajtka!

Książka nie tylko bawi i uczy - jest też doskonałym narzędziem, które pomaga dziecku pokochać książki. Opowieść jest zabawna i z morałem, który jest dla dziecka łatwy do zrozumienia. Treść i ilustracje pozwalają na snucie okołoksiążkowych opowieści i rozmów – na przykład o dinozaurach, motylach czy zjawiskach atmosferycznych.

więcej na domowaksiegarnia.blogspot.com

bardzo fajne .wszystko o książkach

bardzo fajne .wszystko o książkach

Cudna. Stworzona z myślą o małych molach książkowych.

Cudna. Stworzona z myślą o małych molach książkowych.

• Biblioteka
  • Dla dzieci
  • 3) Z biblioteki
  • Przeczytane w 2018

Dodaj cytat z książki Kajtek nie umie fruwać! Historia małego miłośnika książek