Z powrotem w siodle

Ruth Logan Herne Wydawnictwo: Dreams Cykl: Ranczo Staffordów (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Back in the Saddle
Emilia Niedzieska
Dreams
Back in the Saddle
Ranczo Staffordów (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
Emilia Niedzieska

Książka przeniosła mnie w świat, w którym chciałabym się znaleźć. Jest krzepiąca, pozytywna i mądra. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś cennego dla siebie. Zaczarowała mnie. Z przyjemnoscią zaczęłam czytać część drugą :)

Rodzina z przeszłością, męscy, twardzi kowboje i jeszcze twardsze kobiety, prawo Dzikiego Zachodu - coś w sam raz na pochmurny wieczór

Powieść wartościowa i ciepła. Zupełnie inna od tego co jest obecnie lansowane. Zwykli, prości ludzie, piękne krajobrazy i wiara w Boga, której bohaterowie się nie wstydzą.
Potrzebowałam takiej właśnie książki i z przyjemnością przeczytam pozostałe dwie powieści autorki,

Ciekawa książka, wydaje mi się taka typowo "amerykańska" - kowboje, Dziki Zachód, rodzinne historie. Warto przeczytać.

Bardzo dobra lektura na rozpoczynające się wakacje !
Historia o rodzinie, przebaczaniu, miłości, i przyjaźni.
Czyta się szybko i przyjemnie.

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki, czegoś mi w niej zabrakło.

Książki Ruth Logan Herne są książkami bardzo emocjonalnymi. Pokazują dużo wartości, relacje rodzinne i ciepło. Mają cudowny, amerykański klimat znany z filmów typu western. Między stronami można wyczuć kowbojski styl, który szczerze uwielbiam, malownicze krajobrazy, oraz klimatyczną muzykę country.
Pierwszy tom opowiada o Colcie, którego serce skradła Angelina. Kobieta ma...

„Z powrotem w siodle” jest pierwszą książką cyklu Ranczo Staffordów autorstwa Ruth Logan Herne, otrzymałam ją od Wydawnictwa Dreams do recenzji, kiedy pojawiła się zapowiedź drugiego tomu, który będzie miał tytuł „Dom na farmie”. Lubię książki tego wydawnictwa są wyjątkowo ciepłe i dające nadzieję, że po burzy w końcu wychodzi słońce, czasem trzeba poczekać, ale warto! Czy...

Książka ta ogromnie mnie zaskoczyła. Jeszcze nie wiem czy pozytywnie, bo czuję się zdezorientowana. Spodziewałam się typowego romansu, a tutaj wątek romantyczny zszedł na drugi plan. Fabuła, w dużej mierze, opiera się na umacniającej sile wiary. Pojawiają się w niej odniesienia do przypowieści biblijnych. Nie jestem osobą religijną i szczerze mówiąc nie przepadam, gdy wątek...

Ciekawa historia, skupiająca się na uwypukleniu tych wartości, które w życiu wierzącego człowieka powinny być na pierwszym miejscu. Liczne odwołania do Biblii.
Wątek miłosny gra drugie skrzypce, jest tylko dodatkiem do całkiem dobrej całości.
Polecam :)

• 2020
  • 2018
  • Niedoczytane
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Z powrotem w siodle