Zwierciadło 9/2017

Zwierciadło
2017-08-15
2017-08-15

Najlepsze, moim zdaniem, fragmenty tego numeru:
- jedną z kilku rzeczy, które uwielbiam w "Zwierciadle" są felietony. Katarzyna Nosowska, Katarzyna Miller, Artur Andrus, Szymon Majewski, Maciej Stuhr, Anna Janko i Tomasz Jastrun jak zwykle nie zawodzą: dają do myślenia, wzruszają i bawią krótką formą na najwyższym poziomie.
- "Dama z tatuażem" - tekst o aktorce Judi Dench, o początkach przygody z aktorstwem, nowych rolach i zapatrywaniach na upływający czas.
- "Lubię tracić grunt pod nogami" - o tym dlaczego warto to czasem robić, o inspiracjach i podróżach, a także godzeniu pasji z rodziną opowiada Anna Orska, projektantką biżuterii.
- "Przejaskrawiony" - wywiad z Łukaszem Orbitowskim o "wizerunku pisarza", fantastyce i nowej książce.
- "Twarda sztuka" - Charlize Theron w rozmowie o filmowych kreacjach, rodzinie i dzieciństwie.
- "Pani Facebook" - inspirujący artykuł o Sheryl Sandberg jako kobiecie sukcesu.
- "Sztafeta miłości" - z brawurową terapeutką Katarzyną Miller o tym, jak "poradzić sobie" z byłymi obecnego partnera.
- "Cena odwagi" - dr Martyna Goryniak o pozbywaniu się podświadomych lęków.
- "Osiołek mojego partnera" - z psychoterapeutą Wojciechem Eichelbergerem o mizoginizmie, poprawności politycznej i ksenofobii.
- warto też zajrzeć do rubryki "Kultura", gdzie oprócz ciekawych nowości filmowych, teatralnych, muzycznych itp. znajdujemy m. in. wywiad z Samuelem L. Jacksonem.
Polecam. :)

Najlepsze, moim zdaniem, fragmenty tego numeru:
- "Dama z tatuażem" - tekst o aktorce Judi...

Dodaj cytat z książki Zwierciadło 9/2017