Ajurwedyjski detoks

Vital
2017-01-01
2017-01-01
detoks oczyszczanie zdrowie ajurweda

Ta książka to moja biblia. Towarzyszy mi wszędzie,przeprowadzam też na sobie detoks,jestem na 3 etapie i to co osiągnęłam jest niewiarygodne. Zmienia się moje ciało i zmienia się mój umysł. Zaczynam mieć coraz większą świadomość siebie, poznaję swoje potrzeby,zwiększa się intuicja. Polecam detoks według tej metody bo wprowadzamy zmiany po mału i nie są one drastyczne i polecam książkę jako skarbnicę wiedzy .

Bardzo pożyteczna książka, mimo znacznego zamerykanizowania i myślenia autorki, i jej podejścia do czytelnika (który w założeniu przecież miał być amerykański).
Skorzystanie z porad autorki, pójście za jej przewodnictwem na pewno nie zaszkodzi, a może bardzo pomóc i ciału (oczyszcza) i umysłowi (odświeża). Niech pomaga nadal.

Najlepsza książka o ajurwedzie w praktyce.

Najlepsza książka o ajurwedzie w praktyce.

Idealna książka na pierwsze zetknięcie z ajurwedą!
Bardzo przystępnie tłumaczy podstawowe założenia i daje dobrą bazę pod dodanie więcej zdrowych nawyków do swojego życia.
Na plus też to, że autorka rzeczywiście jest lekarką.

Niestety, nie mogę ocenić samego detoksu, bo mimo wielkiego entuzjazmu na początku - nie odbyłam go.
Dlaczego? Na pewno mimo, że sam w sobie nie jest trudny, wymaga wielu egzotycznych składników jak Triphala czy Bramhl. Nie są to rzeczy dostępne w najbliższym sklepie ani najtańsze.
Może zdecydowałabym się spróbować, mając jakieś problemy z trawieniem. Natomiast jako osoba zdrowa, czująca się dobrze, darowałam sobie detoks.

Książka nie została jednak bez echa - wprowadziłam szczotkowanie ciała na sucho przed każdą kąpielą i efekty na skórze są wspaniałe :)

Myślę, że wrócę do niej jeśli będę czuła potrzebę takiego detoksu.

Idealna książka na pierwsze zetknięcie z ajurwedą!
Na plus też to, że autorka rzeczywiście jest lekarką.

Dlaczego? Na pewno mimo, że sam w sobie nie...

Modne ostatnimi detoksy jakoś mnie nie nęcą... Ale moje zainteresowania AJURWEDĄ trwają już jakiś czas, więc gdy Agnieszka Maciąg na swoim blogu polecała tę książkę to postanowiłam do niej ZAJRZEĆ 🤪🤪🤪

Wciągnęłam się! Autorka jest lekarzem, a dokładnie NEUROLOGIEM, więc omówiła temat funkcjonowania uzależnienia od jedzenia/określonych rzeczy od strony neurologicznej. Wyjaśniła w jaki sposób to co jemy, wpływa na nasze samopoczucie, ale przede wszystkim na nasze zachowania! Okazuje się, że to co wielu z nas bierze za objaw temperamentu, tak naprawdę wynika z zapaleń w ciele. Fascynujące!!!!!!
Autorka podzieliła się również własną drogą do zdrowia i przyjęcia stylu życia według zasad ajurwedy.

Czy przeprowadzę detoks według jej wskazówek? Całkiem możliwe, że zrobię z ciekawości pierwszy etap. Jest prosty i nie wymaga ode mnie wyrzeczeń 😂

Książka jest świetnym pomysłem dla osób, które interesują się naturalnym leczeniem, życiem zgodnie z zasadą zero waste i planują dożyć późnej starości w doskonałej formie. Jak ja!
Polecam książkę!

Bardzo dobrze napisana. Opisane metody warte przetestowania.

Bardzo dobrze napisana. Opisane metody warte przetestowania.

Bardzo ciekawa książka dla osób, które chcą coś zrobić dla zdrowia, ale nie wyobrażają sobie restrykcyjnych diet i kuracji. Książkę przyjemnie się czyta.

Mam wrażenie, że teraz modne jest odkwaszanie i detoks organizmu. Też postanowiłem spróbować, ale bez specyfikow z apteki, a opierając się na sprawdzonych sposobach. Sięgnąłem dlatego po "Ajurwedysjki detoks", książkę opartą na starożytnej i naturalnej medycynie indyjskiej. Polecam ją, bo nie przekonuje,że wszystko jest dobre dla każdego. Zawiera np. test, który możesz zrobić, by określić, jakie masz potrzeby fizjologiczne i psychologiczne. A obszerny wstęp przygotuje Cię teoretycznie do przemiany.

• Zdrowie
  • Mindfullness
  • Yoga-Medytacja

Dodaj cytat z książki Ajurwedyjski detoks