Obsidio. The Illuminae Folder_03

Okładka książki Obsidio. The Illuminae Folder_03 Amie Kaufman, Jay Kristoff
Okładka książki Obsidio. The Illuminae Folder_03
Amie KaufmanJay Kristoff Wydawnictwo: Alfred A. Knopf Cykl: The Illuminae Files (tom 3) fantasy, science fiction
The Illuminae Files (tom 3)
Alfred A. Knopf
2018-03-13
2018-03-13
kosmos galaktyka dossier
Inne

Okładka książki Aurora: Koniec Amie Kaufman, Jay Kristoff
Aurora: Koniec Amie Kaufman, Jay K...
Okładka książki Aurora: Pożoga Amie Kaufman, Jay Kristoff
Aurora: Pożoga Amie Kaufman, Jay K...

Najsłabsza z trylogii, przewidywalna, zbyt cukierkowe zakończenie. Szata graficzna nadal zachwyca, ale nie wciągnęłam się w nią tak jak w poprzednie części. Żegnam się czuje z bohaterami.

No nie powiem. "Obsidio" jest najsłabszą częścią z trylogii Illuminae. Powód? - do połowy jest nudna.
Finał jak zwykle jest dobry i pełno akcji. Schematy, które pojawiły się w 1-szej i 2-giej części są także tutaj. Myślę, że sama powieść jest do przewidzenia.
Na plus: bohaterowie, którzy są z nami od 1-szej części, znamy ich lepiej i nadal lubimy jak i to że książka jest wciągająca (szczególnie od połowy)
Ogólnie podsumowując: seria o nastolatkach do nastolatków. Dla innych? -> Dla tych co chcą polubić science-fiction

Trzecia i ostatnia część tego genialnego cyklu i jakaż szkoda że to już koniec. Jeżeli ktoś nie miał wcześniej do czynienia z gatunkiem science-fiction to dzięki tym książkom można go pokochać. Brawo dla autorów bo zrobili kawał dobrej roboty.

Każda opowieść potrzebuje potwora
A co jeśli okaże się nim być sztuczna inteligencja o morderczych zapędach?
...
Żeby się dowiedzieć trzeba to przeczytać
Koniecznie! ❤

Co to była za historia!? OMFG! 😱 Dosłownie miałam ciary na plecach prawie non stop!

Nie wiem czemu odkładałam czytanie całej serii tak długo w czasie... Mam ją od czasu premiery polskiego wydania oczywiście... Które btw jest majstersztykiem! ❤ sposób w jaki została napisana mega ułatwia wgryzienie się w fabułę i nie nudzi jak ciągle ściany tekstu. Szacun!
Wracając do historii, była przegenialna! Bardzo emocjonująca, przerażająca i wciągająca przede wszystkim. W pewnych momentach nawet łapałam się na "obgryzaniu paznokci" ze strachu. (Tak tak to w tych "czarnych" chwilach 😉😉)
Jeszcze nie czytałam nigdy niczego gdzie AI byłoby osobnym bohaterem. To było genialne i równocześnie przerażające patrząc na to jak szybko technika się rozwija...
No cóż teraz muszę się wziąć za reaserch i czytać więcej książek z AI. A zwłaszcza z taką o morderczych zapędach 😜😂
Polecam każdemu, nawet jeśli nie czytujecie zbyt często Sci-fi jak ja 😜

Każda opowieść potrzebuje potwora
A co jeśli okaże się nim być sztuczna inteligencja o morderczych zapędach?
...
Żeby się dowiedzieć trzeba to przeczytać
Koniecznie! ❤

Bardzo dobre zakończenie tej genialnej serii. W tej części mamy dużo więcej opisów widoków z kamer a tym samym, mniej zabawy formą. Nowi bohaterowie dostają mniej miejsca niż poprzedni, bo akcja dzieje się w dwóch miejscach jednocześnie i tym samym nie przywiązujemy się do nich tak bardzo, jak do postaci z dwóch poprzednich części. Mimo wszystko historia jest bardzo dobra i ładnie zamyka wszystkie wątki. Choć jedno powiązanie rodzinne wydało mi się całkowicie zbędne i nie za bardzo rozumiem, jaki miało cel, bo nie wniosło absolutnie nic do akcji. Może gdyby zostało ujawnione wcześniej...

Pomimo małych wad jest to świetna pozycja. Polecam.

Nie czytam sci fi ale ta seria bardzo mnie urzekła i stała się jedną z moich ulubionych. Ciekawie i oryginalnie napisana, bardzo wciągająca. Ciężko było mi się oderwać. W każdym tomie jest akcja, jest romans. Humor, wzruszenie, intryga, wojna i walka o przetrwanie. Miłość i śmierć.
Na pewno nie raz do niej wrócę.
11/10 ♥️

Na pewno nie raz do niej wrócę.
11/10 ♥️

Obsidio to finał serii, ale mamy tutaj podobny schemat co w dwóch poprzednich tomach – dwójkę nastolatków, którzy są swoimi przeciwieństwami ale oczywiście kończą razem. Tym razem kuzynkę Kady – Ashę i Rhysa. Jednak poprzednich głównych bohaterów jest prawie tak samo dużo.

Było to dobre zwieńczenie serii, ale jednak pierwszy tom nadal uważam za najlepszy, nie mniej cała seria jest przepięknie i nietuzinkowo wydana i jak dla kogoś, kto nie czyta science-fiction była to przyjemna lektura

Seria o nastolatkach DLA nastolatków.

Infantylne dialogi i naiwna fabuła sprawiają, że miejscami ciężko się czyta. Ale od początku wiedziałam, że nie jestem w grupie docelowej odbiorców…

Seria o nastolatkach DLA nastolatków.

Wszechświat uratowany przez grupę nastolatków. Trylogia skończona. Ciekawa forma. ale przy trzecim tomie traci na świeżości.

Jest w sumie lepsza niż część druga, ale wciąż - to historia o psychopatycznej sztucznej inteligencji. Cała recenzja: https://mira-bell.blogspot.com/2021/11/najciekawsza-psychopatyczna-ai-obsidio.html

Jay Kristoff Obsidio Zobacz więcej
Jay Kristoff Obsidio. The Illuminae Folder_03 Zobacz więcej