Większość bezwzględna

Patronat LC
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: W kręgach władzy (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Filia
kryminał literatura polska manipulacja niebezpieczeństwo szantaż śledztwo walka o władzę zagadka kryminalna
W kręgach władzy (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Zasłużony bestseller

[ 20 ] Link do recenzji

Przychodzę do Was dzisiaj znowu pogadać trochę o polityce. Chociaż drugi tom trylogii "W kręgach władzy" niewiele ma z nią wspólnego. To raczej opowieść o ludziach, ich słabościach i mocnych stronach.

Trudno pisać recenzję bez zdradzania niektórych wydarzeń, ale skoro załączam Wam opis, to do tego, co jest tam opisane chyba mogę się odnieść.

Daria wygrała wybory, jednak...

Szkoda Saydy . I chyba coraz bardziej kibicuje Patrykowi , może sama też bym bardziej się zainteresowała polityką w naszym kraju ,gdyby nie to że większość polityków jest tak dwulicowa.

Ciekawsza niż poprzednia część. Nareszcie bohaterowie zaczynają budzić w czytelniku jakieś emocje! Temat zamachu liźnięty bardzo powierzchownie, co niestety odejmuje sens częściom w których przedstawiany jest potencjalny zamachowiec. Piękne zakończenie! Brawo, Remigiuszu!

Opisywanie wątku w książce mija się w moich oczach z celem, ponieważ skoro znaleźliśmy się przy drugim tomie każdy wie o co chodzi.

Ja napiszę krótko. Książka wywołała we minie cały wachlarz emocji. Było troszkę przynudzania w pewnych momentach trochę poprzeplatały się rozdziały fajne z przeciętnymi ale od połowy książki, totalny szok. Z każdą kartką, coraz więcej emocji i...

I znowu to powtórzę - już od patrzenia na polityków dostaję drgawek, ale tutaj ta polityczna telenowela tak mi przypadła do gustu, że mogłabym czytać w nieskończoność 🙈😂
Ta część poruszała kompletnie inne tematy, niż jej poprzedniczka - nie było już kulis debaty, czy rzucania się do gardeł i podkładania świń sobie nawzajem. Tutaj było nieco głębiej (jakkolwiek to brzmi...

Pierwszy Tom "Wotum nieufności" rozpoczął serie political fiction, które porównywane jest do znakomitego House of cards. Drugi Tom "Większość bezwzględna", czy będzie faktycznie tak znakomity?

W kręgach władzy kryzys na całej lini. Po skandalu z premierem w roli głównej z każdą minutą jest jeszcze gorzej bowiem uchwalenie wotum nieufności nie doszło do skutku, a polityk...

Ja przeczytałam z zapartym tchem. Super! Super! Rewelacja!
Nie da się też nie odnieść wydarzeń z książki z sytuacji aktualnej i wtedy się człowiekowi włos jeży na głowie.

Historia się rozkręca, czyta się przyjemnie. Bohaterowie stają się coraz ciekawsi. Choć właściwie od niemal początku wiadomo, co stanie się na końcu ;) nie odbiera to atrakcyjności całej opowieści. Z chęcią sięgnę po trzeci tom!

Druga,ale jak bardzo aktualna w dzisiejszych czasach, część polskiego Hause of Cards

Będzie krótko. Dobre to!

Dyskusje