Martwy błękit

Okładka książki Martwy błękit
Krzysztof Bochus Wydawnictwo: Muza Cykl: Christian Abell (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Christian Abell (tom 2)
Muza
2017-09-27
2017-09-27
literatura polska

Moja ulubiona część tej serii. Wyborna zagadka zahaczająca o historię sztuki i kabalistyczne tajemnice, cudowny i straszny jednocześnie Gdańsk lat trzydziestych. I główny bohater taki jakiś trochę szczęśliwszy, niż zwykle.

Kolejna bardzo interesująca historia kryminalna tocząca się w latach 30-tych XX w. Doskonale udokumentowane wątki historyczne i wspaniale oddany klimat Pomorza.

Kolejna powieść Krzysztofa Bachusa z radcą kryminalnym Christianem Abellem w roli głównej. Ciekawy wątek kryminalny z jeszcze ciekawszym tłem historycznym , dopracowany w każdym szczególe.

Akcja rozpoczyna się w Sopocie 10 kwietnia 1933 roku od brutalnego morderstwa znanego, przedwojennego, żydowskiego kolekcjonera sztuki Saula Rottenberga. Sprawa zostaje powierzona...

Przyznam, że tę część czytało mi się nieco gorzej, może z powodu tematyki. Jakoś do tematyki kabały trudno mi podejść z zainteresowaniem. Wciąż jednak jest to świetna powieść w bardzo ciekawym miejscu i czasie.

Na półkach: , , , ,

Wreszcie udało mi się przeczytać. Jak zwykle Bochus nie rozczarowuje, chociaż ciut za dużo jak dla mnie historii sztuki oraz bardzo niewygodnej prawdy, że Niemcy zawsze uważali Gdańsk za swój. Trudno jest się z tym pogodzić urodzonej gdańszczanie, ale rozumiem, ze sztucznym byłoby twierdzenie przeciwne. Aczkolwiek łatwiej jest myśleć, że Gdańsk był wielonarodowościowy. Sama...

Kolejna moja książka Krzysztofa Bochusa. I już mam następne. Jak zacząłem, to trzeba skończyć cały cykl o radcy Abellu. Wciągające tło historyczne to atut tych powieści. Historie kryminalne trochę mniej, ale da się przetrawić. 🙂 Pewnie sięgnę po kolejne pozycje Bochusa, z innych serii, chyba że kolejne mnie do tego zniechęcą. Co raczej nie przewiduję.

Kolejna odsłona przygód radcy kryminalnego...dopracowana w każdym szczególe...polecam!

Znudziło mnie tło tego kryminału - chyba czytałam tę książkę w nieodpowiednim czasie... ale polecam, ponieważ skutecznie odciąga w inny wymiar:)

Znakomity, klimatyczny kryminał na tle ciekawych czasów. Wyraziście zarysowane postacie choć męczący dla mnie wątek miłosny i takież rozterki głównego bohatera. Rzecz godna polecenia!

Moja ulubiona cześć serii o radcy Abellu. Wysmakowany kryminał z najwyższej półki. Jest tu wszystko: oryginalna fabuła, dynamiczna akcja, świetnie skrojone postacie bohaterów, pieczołowicie oddany klimat starego Sopotu i świat sopockich Żydów. Wyrafinowane morderstwa i obrazy kabalistów, życie przemieszane ze sztuką. W tle rosnący w siłę nazizm. A do tego zaskakująca...

• 2019
  • 2021