Lesabéndio

Paul Scheerbart Wydawnictwo: SWAN Buch-Vertrieb GmbH Seria: Die Deutschen Klassiker fantastyka, fantasy, science fiction
Lesabéndio. Ein Asteroidenroman
fantastyka, fantasy, science fiction
niemiecki
Die Deutschen Klassiker

Na półkach: , , , ,

Niemiecki "Leksykon literatury science fiction" opisuje Scheerbarta jako "nietypowego prekursora science fiction, który w swoich dziełach zawarł taką dozę dziwacznej fantazji, że budzi zazdrość u wielu innych autorów gatunku".

Dla mnie "Lesabéndio" to jedna z najpogodniejszych powieści SF, które dotychczas przeczytałem. Nie chodzi jednak o humor czy groteskę:...

• Niemiecki
  • Science fiction