Pocałunek żelaza

Patricia Briggs Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Mercedes Thompson (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Iron Kissed
Data 1. wydania:
2008-01-02
Dominika Schimscheiner
Fabryka Słów
Iron Kissed
Mercedes Thompson (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Dominika Schimscheiner

Oficjalne recenzje i

Kojot na tropie morderstw

[ 2 ] Link do recenzji

Do ulubionych nie mogę zaliczyć tej pozycji, niestety.
jest lepsza od części drugiej, jednak po tomie pierwszym spodziewałam się czegoś lepszego,
Zdecydowanie potrzebuję małej przerwy od Mercedes

Kolejna część, kolejne przygody, nowe emocje, a raczej cały ich wachlarz.
Trzecia część nie odbiega poziomem od poprzednich. Historia nieco spokojniejsza... do czasu. Zakończyła się z przytupem i to bardzo głośnym. Według mnie zostało to bardzo dobrze zrównoważone; punkt kulminacyjny świetnie ograny, takiego napięcia dawno nie czułam.
Jak zwykle polecam całym sercem, ale...

Na półkach: , , , , ,

Ten tom zdecydowanie nie przypadł mi do gustu. Śledztwo prowadzone przez Mercedes najpierw mnie nudziło, a pod koniec fabuła zrobiła się zbyt mroczna jak dla mnie. Brakowało mi przyjemnej atmosfery dwóch pierwszych tomów, a także obecności wampirów. Mimo to dam szansę czwartej części, może znów będzie lepiej. Liczę na powrót Stefana, a jeszcze bardziej Wulfe'a, który jak...

Serię o Mercedes Thompson zaczęłam czytać „na kaca” po Kate Daniels i przyznam szczerze, że Mercy świetnie się spisuje. Przeczytałam już 4 części i na razie bardzo mi się podoba. W tych książkach uwielbiam to, że od razu jest BUM. Po kilku pierwszych stronach, chce się czytać dalej i znienacka okazuje się, że to już koniec i trzeba sięgnąć po kolejną część 😁 No kto by się...

Nie spodziewałam się takiego mim zdaniem dość drastycznego zakończenia jednak wszystko się skończyło dobrze. Autorka w tej części nie oszczędziła bohaterki doświadczeniami z życia.
Denerwowało mnie to jak nie mogła się zdecydować po między jednym ,a drugim mężczyzną... Jednakże fabuła w tej części była o wiele bardziej wciągająca od poprzedniej.

Ten cykl może się podobać. Kolejne części gmatwają sytuację głównej bohaterki. Jedno się nie zmienia. Mercedes znów pcha swój kojoci nos tam, gdzie nie powinna.

2000

Już jestem fanem. Mocna i nieoczekiwana.

Na półkach: , , , ,

Kolejna świetna część, a końcowa akcja - szok! Tego się nie spodziewałam. Jakże się cieszę, że jeszcze tyle części przede mną!

Pierwszy raz zetknęłam się z Mercy dawno temu (chyba miałam z piętnaście lat). Seria dopiero zaczynała się ukazywać, a ja sięgnęłam po pierwszy tom. Kupiłam go zresztą w miejscowej, stacjonarnej księgarni w jakiejś niemożliwie wysokiej cenie (pewnie okładkowej). Przeczytałam książkę, spodobała mi się tak na dwa razy, ale postanowiłam kupić kolejny tom. Tam nie przypadł mi...

Dyskusje

1 856
  • Fantastyka
  • Chcę w prezencie
  • Fantasy
  • Urban fantasy
  • 2014

Dodaj cytat z książki Pocałunek żelaza