Pamiętajcie, że byłem przeciw. Reportaże sądowe

Oficjalne recenzje i

Każda opowieść jest ważna

[ 7 ] Link do recenzji

Wstrząsające reportaże sądowe z epoki słusznie minionej. Niektóre historie wydają się już nieco archaiczne, niektóre ciągle poruszają czytelnika. Lektura niewątpliwie godna polecenia!

mistrzostwo

Doskonały zbiór reportaży. Każdy jeden zasługuje na uwagę. Oprócz wciągających, poruszających historii wspaniale przybliżają także realia epoki. Bardzo dobrze napisane, nie można się oderwać. Polecam!

Ksiązka to zbiór wybranych reportaży Pani Barbry Seidler, jednej z najlepszych dziennikarek w Polsce. Dzięki tej książce mozemy przybliżyć sobie kilka spraw kryminalnych z okresu PRL-u. Niektóre z nich są wstrząsające... Reportaże sa opisywane w sposób bardzo obiektywny szkoda , że teraz jest juz mało takich dziennikarzy.

Jest to zbiór reportaży sądowych z uwydatnionym aspektem społeczno - socjologicznym.

Autorka bardzo plastycznie opisuje głównych bohaterów, ich relacje z otoczeniem, okoliczności popełnienia przestępstwa, motywy, reakcje na wyroki. Jest to stara szkoła reportażu, rzadko obecnie praktykowana. Wiele spraw wyda się znajomych osobom pamiętajacym lata 60-70-te,  a tym którzy są...

Po lekturze tego zbioru reportaży sądowych można pisać doktorat o "aferze mięsnej" :) Ciekawe przenosiny do rzeczywistości PRL-owskiego wymiaru sprawiedliwości.

Zbiór bardzo dobrych reportaży sądowych z czasów PRL-u. Są tu najgłośniejsze sprawy tamtych lat: zabójstwa, afery gospodarcze, spory o ziemię. Czyta się z podziwem dla kunsztu reporterki, chociaż nie zawsze przyjemnie. Niemniej jednak to wstrząsający zapis spraw kryminalnych sprzed lat i lektura godna polecenia.

Świetny zbiór reportaży z sal sądowych. Barbara Seidler z dużą dozą empatii, bez oceniania, bez wchodzenia w kompetencje sędziów opisuje tamte sprawy i tamte czasy.

Pierwsza książka pani Seidlerowej, którą przeczytałem. Oczekiwałem więcej, dużo więcej.

Znalazłem natomiast liczne błędy - których reportażysta powinien unikać, jak ognia. Przykładowo... Hortex nie miał nigdy zakładu w "Przysuchej", chodzi o zakład w Przysusze.

Na kilometr czuć, iż autorka "poleciała Kapuścińskim" -w tym przypadku, jak podejrzewam, przepisała błędną...

Bardzo polecam. Świetnie się czyta!

Dyskusje

• 2018