DEVIL

Kindle Edition
2017-07-27
2017-07-27

Okładka książki Vas Ker Dukey, K. Webster
Vas Ker Dukey, K. Webst...
Okładka książki Ven Ker Dukey, K. Webster
Ven Ker Dukey, K. Webst...
Okładka książki Vlad Ker Dukey, K. Webster
Vlad Ker Dukey, K. Webst...
Okładka książki Zepsute laleczki Ker Dukey, K. Webster
Zepsute laleczki Ker Dukey, K. Webst...

Przewidywalna, częsty motyw filmów

Przewidywalna, częsty motyw filmów

Powiedzieć że książka jest dysfunkcyjna. To jakby nic nie powiedzieć. Jestem świeżo po lekturze i jestem w takim szoku że nie wiem od czego zacząć. Zdecydowanie nie wiedziałam do czego to wszystko zmierza. Pewnych elementów się domyślałam ale końcówka rozłożyła mnie na łopatki. Co chwilę pojawiało się w mojej głowie jakieś przekleństwo. Myślę że to raczej standardowa reakcja na na czyny i sytuacje które spotkały ośmiolatkę. No i jeszcze Max w tym wszystkim... Nie wiem czy potępiać, dopingować i nie wiem jaka również powinna być "normalna" reakcja na czytanie tego zwrotu akcji.
Jak zwykle jestem zafascynowana funkcjonowaniem ludzkiego umysłu, psychiki i wpływu otoczenia na to kim się stajemy. Na ile to kim jesteśmy jest w nas determinowane poprzez urodzenie a na ile to w jakim środowisku żyjemy i jakiego bólu i krzywd doświadczamy. Ile człowiek może znieść póki nie pęknie i nie będzie już powrotu.
Zawsze te zagadnienia gdzieś mnie fascynowały a ta pozycja jest po części/ jak nie w szczególności o nich.
Nic w tej książce nie jest lekkie. Nie mówię tutaj o stylu pisania tylko o tematyce.
Zdecydowanie dla ludzi o mocniejszych nerwach.

"I want to become water, seep into his skin and live just under the surface, feeling his blood rush through his veins every day for the rest of my life."

Czasami prawda może być bardziej niebezpieczna niż kłamstwa.

Nie do końca wiem co myśleć o tej książce, ale w ostatnim czasie przeczytałam kilka powieści Ker Dukey i mam wrażenie, że to co złe wg niej dotyczy tylko i wyłącznie wykorzystywania seksualnego i w zasadzie na tym opierają się jej książki. Jednak wolę, kiedy w fabule mrok stopniowo pokazuje swoje prawdziwe oblicze, a nie kiedy juz od progu wręcz w nim tonę, bo nie mam możliwości poczuć strachu, cierpienia... wszystko się zlewa w jedną wielką czerń. Postać Evi była dziwna i rozumiem zamysł autorki, jednak w ogóle nie potrafiłam się wczuć w tą postać. Zaskakujący za to był Max i to on tak naprawdę uratował cała historię - dosłownie i w przenośni. Szkoda tylko, że w związku z tym to i tak za mało, aby "DEVIL" zapadła mi na długo w pamięci - raczej szybko o niej zapomnę. Można przeczytać, ale szału nie ma.

Czasami prawda może być bardziej niebezpieczna niż kłamstwa.

• Dark
  • E-BOOK