Byłam kochanką arabskich szejków

Okładka książki Byłam kochanką arabskich szejków Laila Shukri
Okładka książki Byłam kochanką arabskich szejków
Laila Shukri Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Byłam kochanką arabskich szejków (tom 1) reportaż
reportaż
Byłam kochanką arabskich szejków (tom 1)
Prószyński i S-ka
2017-09-26
2017-09-26
Literatura polska

To przerażające, że te wszystkie historie są z życia wzięte.

To przerażające, że te wszystkie historie są z życia wzięte.

Wstrząsająca historia, nie zdajemy sobie sprawy ile takich kobiet zostaje wywiezionych i sprzedanych, jak wyglada pózniej ich życie? Ciężko sobie wyobrazic, ale w tej ksiazce znajdziemy odpowiedz. Przerazajace chwile, ciezkie emocje wywołała we mnie ta książka. Momentami przerywałam czytanie, moje pytanie jednak było oczywiste: Jak Julia mogła uwierzyć Syryjczykowi? Czy w dzisiejszych czasach kobiety na prawde nadal są takie łatwowierne?
Zakończenie zawiodło, nie tego się spodziewałam.

„– Je­steś Polką? – za­py­ta­łam roz­pacz­li­wie. – To pomóż mi, bła­gam cię, ja tu nie chcę być, oni mnie tu uwię­zi­li, bła­gam cię, ja nie chcę tego robić!!!”
Julia, młoda Polka pewnego dnia w klubie poznaje Tarika, przystojnego Syryjczyka, który od pierwszej chwili ją oczarowuje, proponuje jej wycieczkę do Dubaju. Piękne chwile z ukochanym, lecz to tylko piękny sen, który zmienia się w istny koszmar. Dziewczyna z dnia na dzień trafia w ręce handlarzy ludźmi, a później do jednego z tamtejszych domów publicznych...
„„Na Boga! Jakże nie­sku­tecz­ne są wszel­kie twoje próby,

By mnie za­ba­wić uści­ska­mi i po­ca­łun­kiem czu­łym.

Ukoić takie męki może je­dy­nie twój czło­nek,

Gdy try­śnie na­sie­niem ob­fi­tym w
To nie jest pierwsza książka tej autorki, którą przeczytałam i myślę, że nie ostatnia. Autorka po raz kolejny przestawia nam bolesną historię, kobiety, którą rozkochano by sprzedać. Laila Shukri w tej historii przestawia nam bardzo mroczny i poważny problem współczesnego świata, czyli handlu ludźmi. Powiem wam szczerze, że ta książka nie spodobała mi się aż tak bardzo, ale, jak każda z dzieł spod jej pióra zawiera bardzo ważne tematy, o których trzeba mówić głośno.
Byłam Kochanką Arabskich Szejków, podobała mi się i uważam, że warto ją przeczytać, ale proszę, miejcie na uwadze jej tematykę, bo to nie jest łatwa i tym bardziej przyjemna lektura.

#LailaShukri#ByłamKochankąArabskichSzejków#handelludźmi#dompubliczny#seksualnaniewolnica#brutalnarzeczywistość,októrejświatwoliniemówićgłośno#szejk#koszmar#seksualnegozniewolenia#brutalnafizycznaipsychicznaprzemoc

W tej książce brakuje mi zakończenia. Na końcu gdzie historia miała potencjał na ciekawy finał została urwana. Zakońćzenie opowiedziane w kilku zdaniach. Miałam wrażenie, że książka jest niedokończona.

Trochę się zawiodłam na tej książce. Pomijając fakt, że nigdzie nie jest napisane że jest to pierwsza część i żeby od niej zacząć, a skończywszy na toku fabuły.. Przez to że czytałam już przygody Dżuli w kontynuacji tej książki, tylko pod inną nazwą, to mam wrażenie że czytałam dwa razy tą samą książkę.. żadnych nowych wątków, wręcz przeciwnie, wiedziałam co będzie na następnej stronie. Duży zawód.

Przepisy na książki Shukri z a w s z e zawierają te same składniki.
Protagonistki to klasyczne Mary Sue, bezradna, niewinna, ale seksualna (niebezpieczna),nieskazitelna, wieczna ofiara, dziewica z orgazmami na pierwszych randkach. Prawdopodobnie wyidealizowane samowyobrażenie autorki.
Grupa koleżanek ma dwa okazy: tę neutralną, trochę nijaką, wypełniającą dialogi blondynką o pięknym ciele; i tę pochłoniętą sobą, rozwiązłą brunetkę, która pragnie zabawy przy Szejkach na jachtach i drogich szampanów - ze wszystkimi sypia, ale nikt jej nie chce.
Polscy mężczyźni są źli, a jak nie są to i tak są. Panowie z Bliskiego Wschodu są bogaci, nieziemsko przystojni, idealni w łóżku i w sumie to tez źli, ale przynajmniej dają głównej postaci niebiańskie orgazmy już na pierwszej randce (zawsze).
Matki się zawsze czepiają o trywialne rzeczy, a wszystkie szefowe to stare lampucery z ukrytą agresją seksualną.
Obcasy są niebotycznie wysokie, bluzeczki uwypuklają wszystkie piersi, miłość jest wielka i głęboka już po dwóch tygodniach. Naiwność głównych postaci zakrawa o mentalne upośledzenie. Postaci, które są złe, mają bardzo powierzchowne ku temu powody. Dubaj jest magicznym Marsem Ziemii. Wszyscy są jednowymiarowi, jak z filmików Dhar Manna.
Taki trochę bigos, ale ze starej kapusty i z mortadelą, no ewentualnie szczyptą Curry - dla kontrowersyjnego wątku.

Przepisy na książki Shukri z a w s z e zawierają te same składniki.

AUDIOBOOK. Jestem zadowolona z książki, wysłuchania. Bardzo szczegółowo obrazuje co tam się dzieje.. Tam, gdzie zakazane miejsca,pełne brutalności,bezczelności, przedmiotowego traktowania kobiet. I braku szacunku..bo jak się ma kasę, to można dyktować warunki... Zniewolenie, uwięzienie,maltretowanie, porwanie...kontra świadomy wybór. Okropne. Jak wiele jeszcze takich kobiet,dzieci jest tam... I potrzebuje pomocy...

Najbardziej ciekawe fragmenty były odnośnie Juli i życia w burdelu. Momenty z Lindą były jak żmudna praca. Wiele powtórzeń. Język pisania prosty, aż za prosty. Trochę się czułam jakby to pisała gimnazjalistka

Ciekawa, momentami wstrząsająca i smutna historia poparta statystykami i ogólnym zarysem informacji na temat handlu ludźmi.
Główny wątek: dwutorowy. W książce przedstawiono punkt widzenia osoby podstępnie sprzedanej oraz żony szejka, której życie też nie jest bajką.
Klimat: dużych pieniędzy oraz smutku.
Postacie: nie są tu najważniejsze, chociaż ich naiwność ułatwia handlarzom działanie.
Końcówka książki potrafi wywołać emocje.

Klimat: dużych pieniędzy oraz smutku.
Postacie: nie są tu najważniejsze, chociaż ich naiwność ułatwia...

Choć sama historia sprzedanej do burdelu jest interesująca, wątki poboczne (Linda) uważam za nużące i niepotrzebnie wybijające z rytmu czytania. Język również raził mnie swoją prostotą. Szkoda, bo historia sama w sobie miała ogromny potencjał, który niestety nie został przez Autorkę w pełni wykorzystany.