Kroniki birmańskie

komiksy
2017-07-24
Katarzyna Koła-Bielawska
komiks reportażowy Birma Mjanma dyktator reżim

Dzieło opowiada o kurze domowej w wersji męskiej. Facet opiekuje się dzieckiem, podczas gdy jego żona jest pracownikiem misji „Lekarze bez granic”. Tym razem mieszkają w Birmie. I on opisuje reżim widziany oczami przeciętnego zjadacza chleba. A że przy okazji jest rysownikiem komiksów, to używa do tego celu znanego sobie języka. Urzekła mnie ta książka. Absolutnie nie...

Gorsza niż Kroniki Jerozolimskie, ale i tak świetnie się czyta i ogląda. Bardzo charakterystyczny styl autora i bohatera niezmiennie mi pasuje. Zabrakło może większej ilości informacji, ciekawostek czy wydarzeń, ale i tak to ciekawe spojrzenie na nieznany (dla mnie) rejon świata.

Od początku do końca przyjemna, ciekawa, zabawna, pouczająca w dobry sposób. Zgrabne zakończenie!

Bardzo ciekawa, choć nie tak dobra jak "Pjongjang", historia ze świetną kreską mistrza komiksu! Polecam!

Nawet obcując z „Kronikami birmańskimi” w polskim przekładzie, można je odczytywać z akcentem francusko-kanadyjskim, a to dodatkowa radość. Istnieje też nadzieja, wprawdzie wątła, że po tej papierowej przygodzie zostanie we mnie więcej informacji o Birmie niż tylko wzmianki o „gorejącym odbycie”.

Delisle jest mistrzem codzienności i zwyczajności. "Kroniki" to zbiór krótkich historii o różnym wydźwięku i nastroju. Przeważa lekko humorystyczny ton, choć autor dość mocno zaznacza ciężką sytuację mieszkańców kraju rządzonego przez wojskowych. Mimo minimalistycznej formy, autor doskonale wie jak przykuć uwagę czytelnika i sprawić, by proste zdawałoby się kadry na długo...

Na półkach: , , , ,

Jeden z komiksów, który mocno zapada w pamięć. Mimo oszczędnych rysunków, bez naturalistycznych ujęć, autor ma po prostu niepowtarzalny styl. Każdy kadr coś nam mówi, a dystans jaki ma do siebie, spojrzenie na świat i możliwość opisywania tego - to wszystko sprawia, że czytelnik przewraca kolejne kartki z wielką przyjemnością. Mamy tutaj sporo ciekawych obserwacji, dużą...

Przeczytałam cały komiks z wielkim zaciekawieniem. Najzabawniejsza była historyjka o planie dopuszczenia głównego bohatera do domu "Lady". Zabrakło tylko cierpliwości.

Graficznie ładne, miejscami ciekawe, a miejscami nie. To mój pierwszy z komiksów z serii dla dorosłych. Jeszcze się nie zrażam.

Niestety, komiks nie urzekł mnie ani swoją kreską, ani fabułą. Ciekawy, ale miałam ochotę na coś więcej.

• Komiksy
  • Komiks
  • 2019
  • Chcę w prezencie
  • 2018
  • Powieść graficzna

Dodaj cytat z książki Kroniki birmańskie