Kraina chowańca

Piiloutujan maa
literatura piękna
Sebastian Musielak

Na półkach: , , , ,

Cześć, mam na imię Edyta i jestem chowańcem, właśnie to odkryłam podczas lektury książki Petriego Tamminena, jeśli i ty potrzebujesz co jakiś czas, ukryć się przed światem, a nawet przed samym sobą, aby znaleźć odrobinę wytchnienia, to ta piękna, poetycka proza zasmakuje Ci.
To mój pierwszy tegoroczny zachwyt. "Człowieka w świat wrzucono. Wiedzie tutaj życie kuli...

Jaka piękna książka! Szkoda, że taka króciutka. Piękna proza, piękny język i tematyka. Mężczyzna, ale ja uważam, że każdy człowiek i jego potrzeba ukrycia się przed światem - szukanie "kryjówki" - cudne rozdziały o książkach i bibliotece. Chciałabym więcej!

Pyszne. Pyszniutkie. Też jestem chowańcem.

Dobra była, ale bez szału. Taka spokojna książka dla odetchnięcia po świętach. Każdy człowiek potrzebuje czasem schować się przed wszystkim i wszystkimi. Czasem potrzebuje na dłużej, czasem tylko na chwilę i właśnie to mi dała Kraina chowańca.

Zbiór krótkich wariacji prozą na temat relacji między jednostką a światem i o pewnej postawie, jaką każda z owych jednostek, świadomie czy podświadomie, pragnie wobec tego świata przyjąć. Bohaterem jest everyman; niby cały czas mowa o jednym, ale spod tej przykrywki wyłania się co chwila inna osoba, inny człowiek uchwycony w innej sytuacji. Jak sobie radzi? Kiepsko. A może...

• 2018
  • E-book