Gwiazda spadająca za dnia 10

Okładka książki Gwiazda spadająca za dnia 10 Mika Yamamori
Okładka książki Gwiazda spadająca za dnia 10
Mika Yamamori Wydawnictwo: Waneko Cykl: Gwiazda spadająca za dnia (tom 10) komiksy
komiksy
Gwiazda spadająca za dnia (tom 10)
Hirunaka no Ryuusei 10
Waneko
2017-10-21
2017-10-21
Anna Karpiuk
manga shoujo szkoła okruchy życia komedia

No, troszkę się namieszało. W sumie nie chciałabym być na miejscu głównej bohaterki. Za duży dylemat.

Suzume - Shishio
Po ostatnich wydarzeniach, wzajemna relacja między Shishio a Suzume, uległa mocnemu ochłodzeniu. Shishio udaje przed sobą i światem, że nic wielkiego się nie stało, a Suzume... Ona próbuje odnaleźć w sobie jakąkolwiek szansę na nową miłość. Nie jest to jednak proste, kiedy twoja była miłość, codziennie mija cię na szkolnym korytarzu. Gra w kotka i myszkę, została zakończona. Zaczęła się nowa zabawa – w zimno i ciepło. Dziewczyna nie rozumie tych dziwnych zachowań Shishio. Raz ją tuli, raz odpycha… Co to ma wszystko znaczyć? Kiedy Shishio wyznaje jej miłość, Suzume jest w totalnym szoku. Dziewczyna nie ma pojęcia, co do niego czuje. Jej młodzieńcze serce, przestało już bić wyłącznie dla niego. W jej nowym życiu pojawił się ktoś jeszcze – Mamura.
Suzume - Mamura
Ta relacja jest najbardziej emocjonalna ze wszystkich!
Nadchodzi Suzume - "kryzysowa dziewczyna na niby", gotowa do podjęcia swojej dzielnej misji! W końcu... Biedny Mamura jest w opałach i trzeba go jak najszybciej wyrwać ze szpon rozkochanych w nim niewiast. A kto najlepiej nadaje się na jego dziewczynę, jak nie jego najlepsza przyjaciółka. Sprawy się jednak komplikują... Miłość, która miała być tylko na niby, zaczęła zamieniać się w słodką rzeczywistość. Suzume jest zaskoczona tym, co czuję do Mamury. Nigdy nie sądziła, że nowa miłość może czekać na nią tak blisko, i to pomimo tego okropnego chaosu jaki zamieszkał w jej głowie.

Shishio vs Mamura
No proszę...
Na miłosnym ringu, zrobi się nam nagle bardzo gorąco! Nasi przystojni chłopcy, postanowili załatwić swój miłosny spór w dość brutalny sposób.

Po lewej stronie ringu - nieśmiały
Mamura, który nie ma zamiaru oddawać swojemu rywalowi, serca przepięknej Suzume. Będzie walczył o jej miłość aż do ostatniego tchnienia. Na śmierć i życie, do samego końca!
Po prawej stronie ringu - przystojny i pewny siebie Shishio, który swoim morderczym wzrokiem próbuję wystraszyć swojego przeciwnika. Ten wojownik jest jak pies ogrodnika. Sam nie zje a drugiemu psu nie da. Jestem pewna, że tak łatwo nie odda Mamurzę swojej własności. Będzie gryzł z całych sił i to aż do samej krwi!
Kto pierwszy wykonana decydujący cios?
Kto z nich wygra serce uroczej Suzume?
Mamura czy Shishio?

Yuyuka - Togyuu
Między nimi, zaczyna rodzić się coś pięknego i nietuzinkowego. Yuyuka nie jest już w stanie ukrywać tego, co czuje do zabawnego Pana T. Dlatego, z każdym kolejnym dniem uświadamia sobie coraz bardziej, że jest w nim zakochana po uszy. W końcu do niej dotarło, że to, co czuła do Mamury nie było prawdziwą miłością, a wyłącznie pięknym zauroczeniem. Postanawia, że zaufa swojemu sercu i da szansę temu, kto ją szczerze pokochał.

Dodatkowe opowiadania:
W tomie numer 9, znajdziemy bardzo poruszającą i chwytającą za serce opowieść, która porusza kontrowersyjny temat homoseksualizmu w społeczeństwie szkolnym. Jak wiemy, bycie innym często łączy się z ryzykiem nieakceptacji oraz przemocy z rąk rówieśników. Świat, nigdy nie jest dla takich ludzi łatwy i bezpieczny, a zwłaszcza wtedy, kiedy inni ludzie próbują ich skrzywdzić lub wyśmiać.
"More than words" to historia o chłopcu, którego szczera przyjaźń, potrafiła zmienić czyjś świat na odrobinę lepszy.
W tomie numer 10, znajdziemy krótką opowieść o początkach miłości Inukai do Tsuru. Nie wiem czy wiecie, ale Inukai jest postrzegany w szkole jako chłopak idealny i to pod każdym względem. Mądry, wysportowany i pomocny w każdym trudnym zadaniu. Nie ma żadnych słabych punktów, ale czy na pewno?
W tomie numer 11, znajdziemy dwie niesamowite historie, które zawrócą nam nieziemsko w głowie :)
➡ Historię Yasuo, która opowiada o wiejskim chłopaku, który postanowił odwiedzić w Tokio swoją ukochaną dziewczynę - Suzume. Tak... On nadal myśli, że nasza główna bohaterka należy wyłącznie do niego, a ich wspólne spotkanie jest ich randką życia. Taaa... Jednym słowem - komedia :)
➡ Gwiazdy i motyle - To krótka historia będąca alternatywną chwilą z życia naszej pięknej Suzume. A dokładniej, chodzi o jej pierwszy dzień w szkole, który okazuje się nie tylko zabawny, ale i brutalny dla jej kanapkowych wrogów.

Szata graficzna:
Przeogromnie podoba mi się okładka tomu 11 :) Moim skromnym zdaniem jest ona przeurocza! A jej przekaz jest dla mnie jasny i prosty: Boże kochany... Kogo ja ma wybrać? Nieśmiałego lecz opiekuńczego Mamurę czy może... Ech... Nieziemsko przystojnego i zabawnego Shishio?
Natomiast, jeśli chodzi o okładkę tomu 9 i tomu 10, to moim zdaniem są one do siebie bardzo podobne. I to nie tylko ze względu na ich pastelowe barwy, ale i także kompozycję tła oraz postaci. Na każdej z nich widnieje piękna Suzume w towarzystwie jakiegoś przystojnego chłopaka. W okładce numer 9 jest nim Mamura, który wywołuje na twarzy dziewczyny lekkie zaciekawienie. Natomiast, na okładce tomu 10 jest nim Shishio, który otrzymuje od Suzume wyłącznie gest odrzucenia.

Podsumowanie:
Nie mogę uwierzyć, że to już prawie koniec tej przezabawnej i miłosnej historii. 21 lutego zostanie wydany ostatni już tom "Gwiazdy spadającej za dnia". To w nim dowiemy się najważniejszej rzeczy w tej zakręconej opowieści: Kogo ostatecznie wybierze Suzume, jako swojego ukochanego?
Czy okaże się nim uroczy i nieśmiały Mamura, który nadaje jej życiu barw radosnej tęczy.
Czy może będzie nim Shishio, który stał się dla niej przepięknym marzeniem wyśnionym prosto z gwiazd.

Polecam gorąco!

Suzume - Shishio

BĘDZIESZ ZE MNĄ CHODZIĆ?

Dziesiąty tom „Gwiazdy spadającej za dnia” wprowadza wreszcie zmianę, na jaką zanosiło się od dłuższego czasu. Czyżby dla głównej bohaterki nadeszła upragniona stabilizacja? Nic bardziej mylnego, bo na horyzoncie znów pojawia się coś, co może wywrócić życie jej (i nie tylko) do góry nogami. Pytanie: na lepsze czy gorsze?

Mamura w końcu zdobył się na odwagę i wprost wyznał Suzume, że ją kocha. Czy będą ze sobą chodzić? Dziewczyna musi wszystko sobie przemyśleć, ale rozmowa z Yuyuką sprawia, że decyduje się pobiec do chłopaka i zgodzić się być z nim. Nie może mu zagwarantować, że to co do niego czuje, to miłość, jednak chce spróbować, bo czuje się z nim szczęśliwa. W ten sposób, ku zdziwieniu wszystkich, udawany związek zmienia się w prawdziwy. Na wieść o tym, że Suzume ma chłopaka, wujek chce go poznać i przekonać się jaki jest. Co jednak wyniknie z tego spotkania?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2017/12/gwiazda-spadajaca-za-dnia-10-mika.html

BĘDZIESZ ZE MNĄ CHODZIĆ?

Mamura w końcu zdobył się...

• Manga
  • Mangi