Joga prawdziwa. Praktyka Jogasutr drogą do szczęścia i duchowego spełnienia

Okładka książki Joga prawdziwa. Praktyka Jogasutr drogą do szczęścia i duchowego spełnienia Jennie Lee
Jennie Lee Wydawnictwo: Samsara poradniki
poradniki
True Yoga: Practicing With the Yoga Sutras for Happiness & Spiritual Fulfillment
Samsara
2017-08-28
2017-08-28
Marek Czekański

Okładka książki Jak rysować Manga Chibi. Krok po kroku nauczysz się rysować podstawowe postacie chibi z mangi Jennie Lee, Samantha Whitten
Jak rysować Ma... Jennie Lee, Samanth...

Książka wpadła w moje ręce przez zupełny przypadek. Pasowała jednak do tematyki, którą chciałem w przyszłości zgłębić. Czytając miło spędziłem czas, ale nie potrafię ukryć rozczarowania, które dotyczy w mojej ocenie dość płytkiego opisu tematu.

Jestem 100% amatorem jogi i medytacji. Omawiana Książka to pierwsza z tego gatunku, która przeczytałem. Być może moja ocena nie jest zatem sprawiedliwa?

Nie mniej jednak dużo rzeczy opisanych ładnie, fajnie, ale bez szczegółów, na które liczyłem znaleźć na kolejnych stronach. Zamiast tego były podejmowane kolejne zagadnienia.

"Joga prawdziwa" to książka, która w prosty sposób tłumaczy czym jest ośmiostopniowa ścieżka jogi. Pomaga zrozumieć głęboki sens jogasutr, ale również odnosi wszystko do naszego życia, nadając głęboki sens wszystkiego, co nam się przytrafia.
Każdy z nas podświadomie szuka szczęścia, często zwracając się w tych poszukiwaniach do zewnętrznego świata. Joga prowadzi nas do naszego wnętrza, gdzie poprzez codzienna praktykę (nie chodzi tylko o praktykę fizyczna asan) możemy odnaleźć w sobie prawdziwe szczęście, które jest ukryte w każdym z nas.
Oczywiście osiągnięcie tego wewnętrznego szczęścia nie jest proste.
Książka, która odpisuję jest podzielona na 16 rozdziałów, gdzie kolejno omawiane są gałęzie jogi. Można z niej również korzystać jak z podręcznika, bo każdy rozdział jest zakończony pytaniami oraz zadaniami do własnej samorefleksji, jak również afirmacjami.
Właśnie przeczytałam ją drugi raz i myślę, że jeszcze do niej wrócę, aby czerpać z jej mądrości.
Oczywiście podążanie tą drogą nie jest łatwe i wymaga wiele kontroli oraz samodyscypliny.
Można czytać wiele książek rozwojowych psychologicznych lub dotyczących rozwoju duchowego z różnych religii, aby lepiej zrozumieć sens życia, albo studiować Biblię (to tak z naszego polskiego podejścia do życia). Myślę, że ta książka pomaga również poszerzyć swoją świadomość psychologiczna i duchową, patrząc może z nieco innej perspektywy, ale ciągle w taki sposób, że można odczuć iż to jest prawda i się z tym zgodzić.

• Joga
  • E-booki Ania chcę