Siren's Song

Okładka książki Siren's Song Ella Summers
Okładka książki Siren's Song
Ella Summers Wydawnictwo: Night Spark Media Cykl: Legion Of Angels (tom 3) fantasy, science fiction
Legion Of Angels (tom 3)
Night Spark Media
2017-01-20
2017-01-20
fantastyka fantastyka miejska anioły bogowie demigog silna bohaterka

Kiedy bogowie i demony walczą,śmiertelnicy krwawią.Ostatnia misja Ledy sprowadza ją do rodzinnego miasteczka na skraju Pogranicza.Ale w ciągu sześciu miesięcy,odkąd opuściła dom,by dołączyć do Legionu Aniołów,sprawy przybrały gorszy obrót.Miateczkiem rządzą teraz przestępcy,a liczba potworów na pobliskich równinach wielokrotnie wzrosła.Wraz z uwodzicielskim aniołem Nero,Leda prowadzi grupę pielgrzymów do ruin miejsca ostatecznej bitwy bogów z demonami.Jednak to ,co zaczęło się jako pielgrzymka,wkrótce zmienia się w poszukiwanie starożytnych artefaktów,które mogą zmienić równowagę sił między niebem i piekłem i zmienia się w intrygę,w której Leda i Nero mierzą się ze zbuntowanym członkiem Legionu,legendarnym aniele o potężnych mocach ...
Sporo się tutaj dzieje.Coraz więcej magicznych mocy i coraz więcej potworów.Leda dowiaduje się nieco więcej o swojej przeszłości i swoim przeznaczeniu,również Nero poznaje fakty,które sporo mogą zmienić i namieszać w jego życiu.
Sporo tutaj scen walki i jeszcze więcej treningu,któremu poddawani są członkowie Legionu.Dzięki nowemu trenerowi,staje sie on coraz bardziej brutalny.Osobiście mam niedosyt,jeśli chodzi o magiczne szkolenie.Członkowie Legionu otrzymali od bogów pewne magiczne zdolności,ale najprawdopodobniej sami muszą odkryć,jak można się nimi posługiwać.Tylko czy można się wszystkiego nauczyć,jedynie czytając o tym?Jakoś mi trudno w to uwierzyć.
Romansowo niewiele sie dzieje,jako,że Nero dostał nową misję i nie przebywa już tak często z Ledą.Jednak ich nieliczne wspólne chwile są bardzo intensywne.
Ta część nie jest ostatnia w serii,wiele spraw nadal jest niewyjaśnionych,jak chociażby sprawa Zane'a i przeszłości Ledy.Nie skończyło się również szkolenie członków Legionu ,a kolejna batalia między bogami i demonami jest coraz bardziej prawdopodobna.
Seria o Legionie Aniołów może mnie nie zachwyciła,ale na tyle zainteresowała że z ciekawością sięgnę po kolejne części.Fajnie było poczytać o Ledzie,kobiecie ,która najwyraźniej nie wie,kiedy przestać prowokować i pyskować, a kiedy posłuchać rozkazów.Mam nadzieję,że kolejne części serii utrzymają poziom.

• Przeczytane 2022
  • Inne stworz
  • ⚠️❗ Chcę przeczytać - JUŻ !!!
  • Po angielsku
  • Storytel