Stasi i wilk

Okładka książki Stasi i wilk
David Young Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Karin Müller (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2017-08-17
Katarzyna Sosnowska
Katarzyna Sosnowska

więcej Więcej

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

Po premierowej książce czekam z niecierpliwością kontynuacji. Mam wrażenie, że w tej części czegoś zabrakło. Nie wiem czy moje oczekiwania były zbyt duże czy autora przerosło zadanie, ale książka momentami była zbyt przewidywalna i niekiedy miałam przesyt wspomnień o prywatnym życiu bohaterki. Mam nadzieję, że tylko wypadek przy pracy czy też chwilowy spadek formy.

Akcja rozgrywa się w dwóch wschodnio niemieckich miastach - Berlinie i wzorcowym Halle-Neustadt w 1975 roku, kilka miesięcy po wydarzeniach z tomu 1. serii - Stasi i dziecko. Wydarzenia z wcześniejszej części przygód bohaterki sprawiły, iż
porucznik milicji Karin Müller została zesłana do papierkowej roboty. Jednak jak się szybko okaże ani szefostwo, ani Ministerstwo...

"Müller też mogła sobie wyobrazić te oczy. Oczy wilka.
Takie, które wpatrują się w ciebie i obserwują, obserwują, czekając na odpowiedni moment, by zaatakować. Tak jak wilk."

Witajcie w Halle-Neustadt, mieście z piekła rodem. To właśnie socjalistyczne megablokowisko, w których ulice nie mają nazw, a zagubieni przyjezdni krążą po nim jak po mitycznym labiryncie, stanowi...

Zbyt wiele grzybów w tym barszczu. Po sukcesie błyskotliwego debiutu „Stasi i dziecko” Dawid Young poczuł się chyba zbyt pewnie. A może po prostu zabrakło mu warsztatu by poprowadzić sprawnie dwa nakładające się i uzupełniające wątki oraz zapanować nad karuzelą z nowymi i znanymi z „dziecka” bohaterami? Bo „Stasi i wilk” to nie tylko wątek kolejnej zbrodni, której sprawcę...

• 2017
  • LEGIMI
  • Ebooki
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • 2021
  • 2018
  • ⚓ Thriller, kryminał, sensacja

Dodaj cytat z książki Stasi i wilk