The Civil War: A Narrative: Volume 3: Red River to Appomattox

Okładka książki The Civil War: A Narrative: Volume 3: Red River to Appomattox Shelby Foote
Okładka książki The Civil War: A Narrative: Volume 3: Red River to Appomattox
Shelby Foote Wydawnictwo: Pimlico powieść historyczna
powieść historyczna
The Civil War: A Narrative: Volume 3: Red River to Appomattox
Pimlico
1993-05-01
1993-05-01
Wojna Secesyjna USA

Opowieść o wojnie secesyjnej od początku do końca (łącznie z epilogiem zamykającym losy głównych graczy - jak Grant czy Davis).
Seria Civil War: Narrative to idealne połączenie historii i lekkiej narracji znanej z raczej lżejszych pozycji. Świetnie napisana, zajmuje się wszystkimi teatrami działań, acz niektóre traktuje z większą uwagą niż inne.
Życzyłbym sobie jednak więcej map, bo niektóre bitwy (szczególnie Gettysburg) wymagałyby nieco lepszej otoczki graficznej.
Dla kogo ta seria?
Po pierwsze dla tych, którzy chcą czegoś się dowiedzieć wojnie domowej w USA, a nie wiedzą od czego zacząć.
Po drugie dla tych, co są zainteresowani historią, ale język większości historycznych opracowań im nie odpowiada. Seria Civil War jest bowiem napisana w sposób charakterystyczny dla powieści.
Po trzecie dla tych, którzy nie boją się wyzwań czytelniczych, ponieważ całość to ok 3.000 stron.
Gorąco polecam!

Życzyłbym sobie jednak...

Na półkach: , , , , , ,

Do dzisiaj nie przeczytałem żadnego lepszego wprowadzenia do historii Wojny Secesyjnej. Autor (z pochodzenia Południowiec) posiada niewątpliwy talent narratorski, który w połączeniu z jego wiedzą na temat historii USA umożliwił mu stworzenie tej pasjonującej książki. "The Civil War: A Narrative" mogę bez wahania polecić każdemu zainteresowanemu tym specyficznym okresem w historii USA. Jedynym minusem tej trylogii jest brak jakichkolwiek przypisów.

• XIX. wiek
  • American Civil War
  • Wojna secesyjna
  • Wojskowość

Dodaj cytat z książki The Civil War: A Narrative: Volume 3: Red River to Appomattox