Księżna Diana. Miłość, zdrada, samotność

Bellona
2017-09-04
2017-09-04
9788311151918

Bardzo dobra książka. Wydaje się być wiarygodną opowieścią życia Księżnej Walii Diany. Opowieść wciąga i to bardzo. Ta pozycja stanowi również zupełnie inne podejście do Księżnej. Ukazuje ją z zupełnie innej strony. Oczywiście podtrzymuje jej wizerunek jako kogoś wyjątkowego, ale też wskazuje na Jej wady. Dzięki czemu sprawia, że Księżna jeszcze bardziej może być pojmowana jako zwykła osoba, będąca blisko ludzi, ale jednocześnie kimś wyjątkowym. Stąd wynikał jej fenomen i to jakim była człowiekiem.

Bardzo polecam.

Rodzina królewska jest znana na całym świecie. Setki osób śledzą ich losy i czytają o nich w internecie.

Jakiś czas temu czytałam książkę o Harrym i jego żonie, więc postanowiłam zapoznać się z historią jego matki.

Osoba Diany jest żywa w pamięci jej rodaków. Wiele osób pamięta jej ślub który wyglądał jak z bajki. Tylko że potem życie w rodzinie królewskiej tak nie wyglądało. Jej małżeństwo z Karolem wcale nie było szczęśliwe gdy on dalej darzył uczuciem inną kobietę. To spowodowało że Diana zaczęła szukać miłości gdzie indziej.

Książka pozwala czytelnikowi na jego własny osąd o Dianie bo jest napisana obiektywnie bez żadnego faworyzowania danej strony.

Bardzo ciekawa książka o Dianie, dowiedziałam się wiele rzeczy, których nie wiedziałam.

Pomimo, że nie lubię sięgać po książki polskich autorów tak tutaj stwierdziłam, że jest to książka, która raczej nie da bo sobie znaków. Ogólnie rzecz biorąć bardzo dobra lektura. Napewno dowiedziałam się kilku rzeczy, o których nie miałam pojęcia ale jeżeli chodzi o tematyke rodziny królreskiej czy też samej Diany to czytałam lepsze.

Nie znałam rodziny królewskiej od tej strony... Od tej mrocznej. Szkoda, że jest tak niewiele oficjalnych źródeł informacji o nich. Gdyby to, co zostało opisane w tej książce, zostało wyjawione opinii publicznej- natychmiast zostaliby znienawidzeni. Możliwe nawet, że monarchia brytyjska przestałaby istnieć.

To naprawdę niezwykłe, poruszające i smutne jak trudne było życie Lady Di. Znosiła te wszystkie zdrady i trudy życia u boku Karola tylko ze względu na synów. Co rano wstawała z łóżka tylko dla nich z myślą o tym, że może jeszcze zazna szczęścia.

To naprawdę niezwykłe, poruszające i smutne jak trudne było życie...

Dla chcących poznać bliżej Księżną Diane jest to książka idealna. Rażą jedynie powtarzające się niektóre fakty przytaczane w bibliografii parokrotnie. O których czytelnik już doskonale wie..dowiadując się o tym "parę stron temu". Ostatni rozdział można sobie darować...chyba, że ktoś lubi absurdalne i paranormalne historyjki 😅

Autorka spisała się na medal. Prawie 400 stron obszernej wiedzy o życiu księżnej Diany, a wszystko poparte obszerną bibliografią. Pomimo, że to książka bibliograficzna, czytało się ją dość szybko

Ciekawa biografia Diany.

Ciekawa biografia Diany.

Podtytuł miłość, zdrada, samotność oddaje treść idealnie. Autorka skupia się na romansach, relacjach międzyludzkich, zdrowiu psychicznym, skandalach. Zawsze w historii Diany coś zaskakuje, odkrywa się ja na nowo. To jest fenomen.
W tej biografii na pewno jest dużo spekulacji i dość drażniącej interpretacji, przepełniona feministycznymi banałami, co daje wrażenie czytania dodatku do "Pani domu" czy coś w tym stylu.

Bardzo wciągająca książka, zwłaszcza dla osób które interesują się brytyjską elitą królewską. O ile zawsze uważałam księżną Dianę za osobę nieszczęśliwą nie ze swojego wyboru o tyle autorka stworzyła jej obiektywny obraz z zachowaniem pełnego szacunku do zmarłej. Pokazała jej zalety i wady, to co miało na nie wpływ i to co pomagało ukoić smutek wynikający z braku miłości - takiej jakiej oczekiwała.

• Biografie
  • Biografia, autobiografia, pamiętnik