Jestem nudziarą

Monika Szwaja Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Seria Owocowa literatura piękna
2003-09-11
2003-01-01
Prószyński i S-ka
jestem nudziarą nudziara powieść obyczajowa
literatura piękna
2003-09-11
Seria Owocowa
jestem nudziarą nudziara powieść obyczajowa

Książka opowiada o nauczycielce, która nie ma szczęścia co do płci przeciwnej. Kiedy ląduje w liceum jako wychowawczyni najtrudniejszej klasy w szkole wszystko się zmienia.
Według mnie opowieść jest przewidywalna i nie bardzo ambitna. Taka historyjka do przeczytania przed, czy po trudniejszej lekturze, dla relaksu. Dialogi są dość sztywne i jak dla mnie momentami...

Lektura niosąca łatwoprzyswajalną rozrywkę. Moze mało ambitna i przewidywalna, ale napisana z lekkością i w dobrym stylu. Czyta się ją przyjemnie i szybko.

Sympatyczna powieść, choć przewidywalna, za to dobrze sie czyta. Daje czytelnikowu to czego oczekiwał: rozrywkę, w postaci sympatycznej bohaterki, zabawnych sytuacji i lekkiego jezyka. Kolejny raz czytam książkę tej autorki z przyjemnością ☺️

Kumplom po meczu w szatni czy przy piwie raczej nie będę polecał tej książki. Ale uważam, że jest świetna w swoim gatunku. No cóż dla nas nudziarzy, kolekcjonerów winyli oraz dobrej muzyki, przeciwników pani Niederlander i wyścigu szczurów to świetna rozrywka. Nienudziarzom też mogą się spodobać przygody młodej polonistki, ale tu już ósemki pewnie nie będzie...
" Wszystko...

Nie jest to mój ulubiony typ literatury, ale napisana z humorem, zupełnie niezobowiązująca, niekosztująca zbyt dużo emocji, po prostu przyjemna książka do kawy, jeśli ktoś takiej szuka.

Zdecydowanie nie jest to wybitne dzieło literackie. Ale lekka i całkiem przyjemna lektura do poduszki. Wiele razy buzia mi się śmiała. Książka raczej niczym nie zaskoczy, za to umili wieczór. Polecam

Musierowicz dla dorosłych w wersji mega infantylnej.

Książka całkiem przyjemna, choć z czasem nadmiar humoru trochę zaczął mnie męczyć. Część przemyśleń głównej bohaterki staje się z każdą stroną bardziej absurdalna. Styl autorki nie do końca do mnie przemówił, ale ostatecznie nawet wciągnęłam się w tę zwariowaną historię. Jako lekkie "poczytadło" tytuł sprawdza się znakomicie.

Wróciłam do czytania po bardzo długiej przerwie spowodowanej brakiem czasu. Postanowiłam więc wybrać jakąś lżejszą literaturę, która nie wymaga skupienia i przemyśleń po całym dniu pracy i biegania za dzieckiem. Padło na Jestem nudziarą. Pozytywne opinie o pisarstwie Pani Moniki słyszałam już dawno, ale jakoś mnie nie ciągnęło. Obawiałam się, że to typowe dzieło dla...

Przeczytałam tą książkę pomiędzy innymi poważniejszymi pozycjami i jako coś, przy czym nie trzeba myśleć sprawdziła się wyśmienicie. Udało mi się nawet z niej pośmiać. Jest to typowa książka na poprawę humoru kiedy nie ma się ochoty czytać czegoś bardziej zajmującego. Co prawda od początku można było domyślić się zakończenia, ale od tego typu książek nie powinno się wymagać...

Dyskusje

4 961