Rum Doodle. Zdobycie najwyższego szczytu świata

Okładka książki Rum Doodle. Zdobycie najwyższego szczytu świata
William E. Bowman Wydawnictwo: Sklep Podróżnika Cykl: Binder (tom 1) satyra
satyra
Binder (tom 1)
The Ascent of Rum Doodle (1956)
Sklep Podróżnika
2017-06-12
2017-06-12
Grażyna Tłaczała
góry wspinaczka himalaizm alpinizm humor Wielka Brytania fantastyka

Podobna do "Trzech panów w łódce", parodiująca większość - także współczesnych - relacji z wypraw górskich. Można się uśmiechnąć, jest trochę fachowej terminologii, nie jest to jednak żadna literacko-parodystyczna petarda. Dobra, szybka, pozytywna.

Książka jedyna w swoim rodzaju! Absurdalne angielskie poczucie humoru, w stylu Monty Pythona czyni tę książkę autentycznie zabawną. Pomimo, że powstała w połowie ubiegłego stulecia i miała być parodią na ówczesną literaturę wysokogórską, to uważam, że niektórzy współcześni autorzy relacji z górskich wypraw również powinni ją przeczytać.

British Empire at its finest!

Dla tych, którzy czytając "Ścieżki chwały" Archera zaśmiewali się czytając relacje z posiedzeń Brytyjskiego Towarzystwa Czegośtam i dziwiących się, dlaczego Australijczyk nie może pierwszy wejść na Everest.

Książka wybitnie szydercza, trochę przesadzona, za to cienka i zostawia po sobie to miłe uczucie dobrze spędzonego czasu. Choć jeśli ktoś ma uczulenie na tzw. głupi humor, może nie podejść.

British Empire at its finest!

Nieodkryta perełka absurdalnego humoru w stylu Monty Pythona i Paragrafu 22.
Humor sytuacyjny lepiej przyswoją amatorzy literatury górskiej.

Nieodkryta perełka absurdalnego humoru w stylu Monty Pythona i Paragrafu 22.
Humor sytuacyjny lepiej przyswoją amatorzy literatury górskiej.

Satyra, parodia, angielski humor. Nie jest to arcydzieło ale dość fajnie się czyta. Nie jestem wspinaczem dlatego też nie będzie to kultowa książką dla mnie.

Dodaj cytat z książki Rum Doodle. Zdobycie najwyższego szczytu świata