Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów: Ostatnie lato

Ann Brashares Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (tom 4) literatura dziecięca
Forever in Blue. The Fourth Summer of the Sisterhood
Barbara Górecka
Egmont Polska
przyjaciółki dżinsy podróże
Forever in Blue. The Fourth Summer of the Sisterhood
Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (tom 4)
literatura dziecięca
Barbara Górecka
przyjaciółki dżinsy podróże

Bardzo dobra dla nastolatek.

Najsłabsza część cyklu a szkoda bo byłam wielką fanką w czasach nastoletnich.

Aż smutno mi że , ta książka już za mną naprawdę świetna .

W tej części bohaterki przeżywają jeszcze więcej przygód i wyzwań . To już nie dziewczyny , tylko młode kobiety .

Wakacje zazwyczaj były czasem kiedy to nasze ''Wrześniowe ''czekała rozłąka , lecz ich życie strasznie się zmieniło . Teraz przez praktycznie cały czas są osobno .

W tej części Lena jest na uczelni...

Dość długo odwlekałam ten moment, by ponownie przeczytać ostatni tom mojego ulubionego młodzieżowego cyklu, do którego miałam wielki sentyment i chciałam się nim cieszyć na nowo jak najdłużej. Zmobilizowała mnie do tego akcja Wakacje z książką organizowana przez klub książki Przeczytaj i Podaj Dalej i jego założycielkę Magdę właścicielkę witryny Save the magic moments.

W...

Super książka, momentami wzruszająca. Troche przewidywalne zakończenie, ale bardzo mi się podobało :)

Pierwsza część niezbyt mi się spodobała, ale cieszę się, że dałam szansę tej serii i sięgnęłam po kolejne części. :) Bardzo fajna seria, która moim zdaniem powinna być lekturą szkolną bo porusza problemy i rozterki młodzieży, więc bardzo łatwo trafia do nich. Czytając tą serię czułam się jakby wakacje trwały w najlepsze i aż za nimi zatęskniłam. ;)
Moim zdaniem ostatnia...

Pozwolę sobie tutaj wypowiedzieć się o całej serii, jako osoba, która wzięła się za jej czytanie dopiero teraz, kiedy jest już dorosła. Nie czytałam "Wędrujących Dżinsów" jako nastolatka, więc mój odbiór może być trochę inny niż u tych, którzy znają te książki z czasów własnej młodości.
Seria mi się podoba i uważam, że im dalej, tym lepiej. Pierwszą część uważam za...

Recenzja serii

Ze Stowarzyszeniem wędrujących dżinsów poznałam się, będąc w pierwszej klasie liceum. Wtedy przeczytałam dwa tomy, by dziś pożegnać się z Bee, Carmen, Leną i Tibby. Czy łatwo mi się było z nimi rozstać? Zdecydowanie nie. Bo fakt, iż ich historia czekała tyle lat na zakończenie w moim czytelniczym dorobku wynikał głównie z tego, że obiecałam sobie kupić...

Zwykle czytając którąś powieść raz jeszcze pamiętam większość szczegółów. Tym razem zostałam zaskoczona, ponieważ pewnych zdarzeń nie pamiętałam.

Książka wciągająca, może nie tak, jak poprzednie części, ale fabułą wcale nie odstaje. Pomysły autorki nadal oryginalne, a zakończenie to piękne zwieńczenie serii.

Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów to wspaniała, ciepła i zabawna opowieść o pięciu przyjaciółkach które spędzają wakacje ze spodniami gdzie dżinsy wędrują i całe lato im towarzyszą. Przeżywają radości, smutki...miłości prawdziwe. Przyjaźń bezinteresowna, szczera ich łączy.
Książka mnie bawiła, rozśmieszała wczuwałam się w przygody dziewczyn które bardzo polubiłam,...

Dyskusje

3 360