Telefony do przyjaciela

literatura polska siostra dziewczyna chłopak sport listy miłość przyjaźń
literatura młodzieżowa
2017-08-16
literatura polska siostra dziewczyna chłopak sport listy miłość przyjaźń

Mimo że książka moim zdaniem dla nastoletnich dam, to czytało mi się ją bardzo przyjemnie i myślę że jako lekka lektura umilająca drogę do pracy sprawdza się znakomicie

Podobała mi się! Może nie tak jak "Miłość pod psią gwiazdą" ale czytałam z zainteresowaniem. Mało tego, podczas czytania udzielił mi się taki bardzo przyjemny klimat, taka troszkę melancholia ale i optymizm. Cieszmy się z tego co mamy bo inni, którzy mają dużo mniej niż my, często potrafią docenić wszystko dużo bardziej. Polecam, nie tylko dla młodzieży.

Ciepła, pełna uroku książka, podobno dla młodzieży, ale ja uważam, że dla każdego pokolenia. Jest to doskonale opowiedziana historia o dwóch diametralnie różnych siostrach - Marzenie i Ani - ich wzajemnych relacjach, rywalizacji, perypetiach uczuciowych... Powieść z gatunku tych, które wciągają bez reszty: ciekawe postacie, żywe dialogi, realne środowiskowe słownictwo,...

Marzena i Ania to dwie siostry z wyglądu podobne do siebie, lecz charaktery mają różne. Marzena jest niepełnosprawną dziewczyną, kocha pływać, uwielbia żeglować, grać w koszykówkę nie wyobraża sobie życia bez sportu, jedna flirtuje, łamie serca,zaś Ania to osiemnastoletnia uczennica liceum, która woli grać w szachy i siedzieć przed komputerem nieśmiało czeka na tę jedyną,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lekka lektura, dobra na jakieś wolne popołudnie.
Czytając opis miałam kompletnie inne wyobrażenie, miło się zaskoczyłam
bo okazało się ciekawsze.
Opis raczej nie oddaje tego co się dzieje w fabule :)

Cudowna książka, przejmująca, warta przeczytania.
Zachęcam wszystkich do poznania historii Marzeny, Ani i chłopaków zawikłanych w tą zakręcona historię:)

Na początku ta książka nie zainteresowała mnie ale na koniec trochę się rozkręciła. Polecam ją osobą trochę starszym niż 14 lat.

Na półkach: , , , , , ,

Fantastyczna. Wartka akcja, wielowątkowość-sukces gwarantowany! Autorka w niebanalny sposób przedstawiła losy dwóch sióstr. Do końca nie byłam pewna jej zakończenia, którym jestem absolutnie zachwycona. Mimo że nie jest zbyt oczywiste to zostawia po sobie własną historię, inną niż wszystkie. Poza tym jest to po prostu piękna książka, wzruszająca i niesamowicie przejmująca....

Szału nie ma. Książka trochę mdła.

Świetna opowieść o relacjach siostrzanych, o niepełnosprawności, pokonywaniu barier a przede wszystkim, jak poznać prawdziwą miłość?

Dyskusje

• Z biblioteki