Piąte przez dziesiąte

Okładka książki Piąte przez dziesiąte Stefan Wiechecki
Okładka książki Piąte przez dziesiąte
Stefan Wiechecki Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biblioteka Syrenki biografia, autobiografia, pamiętnik
Biblioteka Syrenki
Państwowy Instytut Wydawniczy
1996-01-01
1970-01-01

Okładka książki Jajakobyły : spowiedź życia Jerzego Urbana Przemysław Ćwikliński, Piotr Gadzinowski, Jerzy Urban
Jajakobyły : s... Przemysław Ćwiklińs...
Okładka książki Tani drań Marcin Michnikowski, Wiesław Michnikowski
Tani drań Marcin Michnikowski...
Okładka książki Zapasowe maski Katarzyna Leżeńska, Dariusz Wołodźko, Zbigniew Zapasiewicz
Zapasowe maski Katarzyna Leżeńska,...
Okładka książki Holoubek. Rozmowy Gustaw Holoubek, Małgorzata Terlecka- Reksnis
Holoubek. Rozmowy Gustaw Holoubek, Ma...

Liczyłam na kolejny zbiór felietonów ukazujących życie Warszawy na przykładach Walerego Wątróbki, Gieniuchny i szwagra Piekutoszczaka, a tu wspomnienia. Nie przepadam za tego typu literaturą, bo rzadko który człowiek prowadzi życie tak ciekawe dla postronnych, jak mu się wydaje. No, cieszę się, że Wiech przeżył wojnę, ale niespecjalnie interesuje mnie, jakich zajęć się wówczas imał.

Szczęście chociaż, że książka nie ma formy dziennika. Teoretycznie dostajemy zbiór felietonów. Ułożone z grubsza chronologicznie. Krótkie, kilkustronicowe, bywa, że niecałe dwie. Każdy rozdzialiko-felieton ozdobiony został co najmniej jedną ilustracją.

Więcej tutaj: https://finklaczyta.blogspot.com/2019/09/piate-przez-dziesiate-pamietnik.html

1931

Bardzo ciekawe wspomnienia, napisane z typowo Wiechowym humorem. Krótkie opowiastki o Warszawie i jej mieszkańcach.

Bardzo fajne wspomnienia. Dużo o Wiechu, Warszawie przedwojennej, okupacyjnej i powojennej. Przyjemnie i szybko się czyta. Polecam

Dużo o występach Wiecha, podróżach, biografii, mało o gwarze i XX-wiecznej Warszawie.

Obowiązkowa lektura każdego warszawofila. :)

Obowiązkowa lektura każdego warszawofila. :)

• Warszawa
  • Varsaviana
  • Biografie
  • Biografie. Na faktach.
  • Autobiografie/Biografie/Rodzinne historie/Wspomnienia

Dodaj cytat z książki Piąte przez dziesiąte