Kup teraz - 12 ofert w cenie od 4.05 zł do 42.00 zł

Salem Falls
literatura piękna
Katarzyna Kasterka
czarownice młodzież oskarżenie nauczyciel

Nie czytałam dotąd żadnej historii pióra Jodi Picoult. Tytuł sugerował, że dotkniemy tematu czarownic, ostracyzmu i nienawiści, raczej we współczesnym wydaniu. I tak się stało.

Ponad 700 stron tekstu wydało się ogromnym "klocem", ale chyba nigdy dotąd nie przeczytałam takiej ilości stron w ciągu jednego dnia. Bo, przyznać trzeba, że czyta się tę pozycję z niewiarygodną...

Rozwleczona do granic absurdu. Gdyby była krótsza o około 300 stron to dobrze by jej to zrobiło, gdyż po co mam znać w jakich okolicznościach przyszedł na świat główny bohater?
A tymczasem jeden ważny wątek został całkiem niewyjaśniony. Doceniam za naprawdę rzetelne podejście do książki, przyjemny styl pisania, oraz kilku nawet dobrych bohaterów.

W sumie nie było jakiegoś wielkiego wow i akcja zaczyna się dziać tak po połowie, ale książka porusza bardzo ważny temat, że o wiele trudnej jest udowodnić, że się czegoś nie zrobiło, niż, że się coś zrobiło. Aż się człowiekowi robi niedobrze od tej niesprawiedliwości.

Wciągająca, ciekawa, pasjonująca.
Przepięknie zarysowany świat, bohaterowie i miejsca.
Trzymająca w napięciu

Świetna, jak wszystkie dotąd przeczytane tej autorki.

Wciągajaca,momentami wzruszająca historia pewnego niesprawiedliwego oskarżenia. Trochę magii, trochę prawa, trochę uczuć... Niby nie powinno się skleić w calość, a jednak książka warta przeczytania.

Cieszę się, że czekałam z tą książką do dnia, w którym będę mogła ją pochłonąć prawie za jednym zamachem. Tak dawno nie czytałam nic od Jodi, że już zapomniałam, jak bardzo lubię tę autorkę i jej powieści. Historia niesłusznie skazanego na więzienie Jacka bardzo mnie pochłonęła. Polubiłam głównego bohatera i kibicowałam mu do samego końca. Powieść porusza trudny temat...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak na Picoult, to trochę słabsza niż zwykle. Były nauczyciel oskarżony o gwałt szuka szczęścia w małym miasteczku. Próbuje ułożyć sobie życie, ale przeszłość nie daje mu o sobie zapomnieć. Tytułowe czarownice to uczennice, które podkochują się w mężczyźnie. Brakowało mi rozwinięcia wątku, który pojawił się na ostatnich stronach książki. Powieść dość mocno przewidywalna.

Powieść bardzo mi się podobała. Jest zupełnie inna niż poprzednie powieści Jodi Picoult i to w dobrym tego słowa znaczeniu. Na całe szczęście autorka nie wdawała się tu w przydługawe i nudne opowieści dotyczące drugiego wątku, jak to ma w swoim zwyczaju. Miła odmiana - poziom Jodi Picoult, ale książka napisana jednak w inny sposób.

Gdyby ktoś zapytał mnie o największe zaskoczenie czytelnicze tego roku, bez zawahania wskazałabym dzieło Jodii Picoult. O istnieniu "Czarownic z Salem" dowiedziałam się zupełnie przypadkiem, szukając książek o wiedźmach, które nie byłyby skierowane do nastolatek. Opis książki zachęcił mnie na tyle, iż przy pierwszej lepszej okazji postanowiłam ją kupić.
Z racji tego, iż...

2 850