Na Zachodzie bez zmian

- Tytuł oryginału:
- Im Westen nichts Neues
- Data wydania:
- 2004-01-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 2004-01-01
- Liczba stron:
- 158
- Język:
- polski
- ISBN:
- 8389651521
- Tłumacz:
- Stefan Napierski
- Wydawnictwo:
- Mediasat Poland
- Tagi:
- literatura niemiecka I wojna światowa
- Tytuł oryginału:
- Im Westen nichts Neues
- Kategoria:
- literatura piękna
- Data wydania:
- 2004-01-01
- Liczba stron:
- 158
- Język:
- polski
- ISBN:
- 8389651521
- Tłumacz:
- Stefan Napierski
- Seria:
- Kolekcja Gazety Wyborczej - XX wiek
- Tagi:
- literatura niemiecka I wojna światowa
"Książka ta nie ma być oskarżeniem ani też wyznaniem. Ma tylko podjąć próbę udzielenia wieści o pokoleniu, które wojna zniszczyła - nawet gdy uchroniło się przed jej granatami."
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Polecane księgarnie
Pozostałe księgarnie
Informacja
Oceny
Dyskusje
Wypożycz z biblioteki
Cytaty
Mieliśmy osiemnaście lat i zaczęliśmy miłować świat i istnienie; kazano nam do tego strzelać. Pierwszy granat, który padł, trafił w nasze se...
RozwińWypowiedzenie wojny powinno być czymś w rodzaju ludowego pikniku, z biletami wstępu i muzyką, podobnie jak walki byków. Potem na arenę powin...
RozwińJesteśmy opuszczeni, jak dzieci i doświadczeni, jak ludzie starzy, jesteśmy zajadli i brutalni i smutni i powierzchowni – myślę, że jesteśmy...
Rozwiń
Opinie [392]
Wielka literatura. Czujesz się jakbyś był na froncie i jesteś tym straconym pokoleniem, które miało to nieszczęście dojrzewać na wojnie.
Pokaż mimo toUwielbiam książki Remarque`a, ale ta podobała mi się najmniej z powodu drastycznych opisów z pola walki.
Pokaż mimo toNa początku czytało mi się znośnie, potem jednak coraz bardziej męczyłam tę pozycję niż ją czytałam. Nie wiem czy to wina tłumaczenia, ale momentami książka była bardzo chaotyczna. Oddanie doświadczeń szarego żołnierza oraz obraz samego frontu na plus.
Pokaż mimo toNie rozumiem fenomenu książki, ani zachwytu nad pacyfistycznym charakterem. A nawet poddaję w wątpliwość aktualność tego pacyfizmu. Książka została napisana w latach 30 i jest adresowana do ludzi którzy nie byli na froncie lub znają wojnę tylko z propagandy. Teraz ze świadomością co działo się podczas II Wojny, uważam, że nie można piać z zachwytu nad "pacyfizmem"...
więcejSwietna ksiazka o I wojnie swiatowej a wlasciwie o ludziach uczestnicacych w niej i o dramacie jaki wyrzadzila milionom mlodych ludzi pozbawiajac ich nadzieji zycia badz konczyn , jest to chyba jedna z najbardziej znanych ksiazek na swiecie mimo tylu lat od wyadania nadal cieszaca sie popularnoscia przeczytalem jednym tchem byla tak wciagajaca .
Pokaż mimo toRewelacja!
Pokaż mimo toCzytając tę książkę zdałem sobie sprawę jak niedokładnym stwierdzeniem jest słowo "wojna". Wydawać by się mogło że w tej książce tylko to się zawiera. Ale jest jeszcze coś innego. Jest przesłanie... Najprostsze, ale i najtrudniejsze. Sprawia to że książę ciężko ująć w słowa, szczególnie w słowniku pacyfisty.
więcejW czasie co kolejnych werbunkowych produkcji wypełnionych...
Jedna z najwybitniejszych powieści antywojennych w historii. Pozycja obowiązkowa na półce obok "trylogii wojennej" Jamesa Jonesa, "Rzeźni nr 5", "Szwejka" czy "Okrętu" Buchheima.
więcejDość wczesny Remarque, więc temat wojenny nie został poszerzony o temat kobiecy ;) Za to opisy pól bitew, brudu, smrodu, ludzkiego strachu, przemocy, ale i przyjaźni, oddania - wybitne. Jedna z...
"Na zachodzie bez zmian" Remarque'a jest klasyką XX-wiecznej literatury antywojennej i jest tak nie bez powodu, bowiem autor sam był weteranem Wielkiej Wojny, człowiekiem, który brutalne realia okopowego życia przeżył na własnej skórze i postanowił je bez upiększeń opisać; należał do tzw. straconego pokolenia, pokolenia nieszczęśliwych młodzieńców, którzy swojej młodości...
więcejWbijajaca w fotel. Niepozwalajaca zajac sie blahostkami, sprzataniem, gotowaniem czy wykonywaniem "powaznych czynnosci"... Wprowadzajaca niepokoj, drzenie rak i serc... Pokazujaca absurd i pieklo na ziemi czyli wojne. Nigdy jej nie zapomne, klimatu, jezyka, przeslania.
więcej"Nasza wiedza o życiu ogranicza się do śmierci. " czy "(...) to umiemy: grać w karty, kląć i prowadzić...