Droga pokory. Poznaj siebie. Spotkaj Boga

religia
Katarzyna Zimmerer
Bóg Kościół benedyktyni

Na półkach: , , , ,

Tytuł książki nas nie myli - rzeczywiście głównym tematem jest tutaj pokora, droga do Boga poprzez pokorę. Droga "podwójna", bo pokorę można rozumieć na dwa sposoby. Jako brnięcie do lepszego siebie poprzez ideały, poprzez inspirowanie się świętymi, ascezę itd. lub poprzez uświadamianie sobie własnych słabości, ułomności i grzechu. Autorzy proponują czytelnikowi tę drugą...

Na półkach: , , , ,

Autorzy książki pt. '' Droga pokory. Poznaj siebie. Spotkaj Boga'' Anselm Grün OSB Meinrad Dufner przedstawiają próbę odnalezienia się drogi życia człowieka w relacjach spotkaniu z Panem Bogiem.

Książka składa się z 4 rozdziałów.

Słowa wstępu przez autorów zostały napisane z pomysłem ze względu na wyjaśnienia w dwóch ciekawych zagadnień, z którymi na co dzień nie...

Średnia książka. Spodziewałam się czegoś więcej, ale na pewno nie zaszkodzi przeczytać. Autorzy skupiają się głównie na duchowości: odgórnej i oddolnej. Ta ostatnia jest wg nich drogą do pokory.

Dyskusje

• Religia