Gru, Dru i minionki. 1000 naklejek

2017-06-28
40 min.
Paulina Zagórska

Naklejkowe szaleństwo ;)

Tym razem w liczbie 1000 sztuk... O taaak, doświadczyłem tego co nieco... ;) Ja, JAK I WSZELKIE SPRZĘTY DOMOWE... Roksana kocha naklejki... we wszelkiej formie i postaci. Ostatnio wykleiła nimi cały telewizor - tym razem (tylko) stolik i panele w dużym pokoju... :) Kocham sprzątać po Mojej Córce... Ją samą też kocham (bardzo) - muszę sobie o tym czasem przypominać ... ;)

A tak na serio - kolejna świetna sprawa od Egmontu :) Nie dość , że z samymi naklejkami jest cała masa zabawy, to mamy jeszcze do tego trochę łamigłówek, zadań logicznych, rysowanek; dla Roksi to jeszcze niekoniecznie taki poziom trudności, jaki mogłaby opanować, ale starsze dzieci powinny być zachwycone :)

Gorąco polecam :)

Dziękuje Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:

Naklejkowe szaleństwo ;)

Odnajdywanie różnic, labirynty, puzzle, wyszukiwanie elementów na obrazku, sudoku, uzupełnianie obrazków naklejkami to tylko niektóre z zadań, jakie czekają na nasze maluchy. Jest bardzo wesoło i kolorowo. Dodatkową atrakcją jest 1000 naklejek. Część z nich należy zużyć do zadań, a resztę spożytkować według własnego pomysłu.

Dzięki tej książeczce dzieci poprawią koncentrację, nauczą się logicznego myślenia i przewidywania.

Dzięki tej książeczce dzieci poprawią...

2028

"Gru, Dru i Minionki", to najnowszy film o przygodach żółtych, zwariowanych stworków.

Książka "1000 naklejek", jak sama nazwa wskazuje zawiera całe mnóstwo naklejek, które można naklejać dosłownie wszędzie. Tym większa radość dla każdego młodego czytelnika.
Słowem podsumowania-kolejna doskonała pozycja, którą rodzic może zainteresować swoją pociechę i razem mogą wpaść w szał naklejania.

Naklejki to coś, co w naszym domu zawsze przychodzi z pomocą i pomaga zorganizować zabawę nawet w najnudniejszym miejscu, jakim jest poczekalnia u lekarza. Książeczki z naklejkami to rzecz, bez której nie wyobrażam sobie zabawy i nauki. Jeśli połączymy naklejki z ulubionymi postaciami z filmów to zabawa będzie idealna.
Dla miłośników minionków Wydawnictwo Egmont przygotowało serię interesujących książek. Wśród nich oczywiście nie mogło zabraknąć książki z naklejkami. „Gru, Dru, i minionki” to doskonali bohaterzy do wspólnych zabaw nawet dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji widzieć filmu animowanego. Poza bardzo bogatym zestawem naklejek w publikacji znajdziemy wiele zabaw. Dzięki podzieleniu książki na dwie części (naklejki + zadania) łatwo odnaleźć się w treściach. W części z ćwiczeniami znajdziemy zadania polegające na dopasowaniu naklejki do cienie, rozpoznania postaci, wpisywaniu imion, znajdowaniu różnic w bardzo szczegółowych ilustracjach, budowania niezwykłych projektów, wymyślania niezwykłych tańców, które później trzeba koniecznie odtańczyć, przejścia labiryntu, ubierana postaci w stroje, szukania wyjścia z podkopów, rozegrania bitwy, odtworzenia ciągów logicznych, złożenia puzzli, kolorowania, uzupełnienia sudoku, stworzenia bajki, rysowania własnego portretu, poznawania tajemniczych gadżetów, poznawania postaci po szczegółach i szpiegowskiego ćwiczenia pamięci.
Na naklejkach królują minionki, które doskonale przydadzą się w zadaniach zamieszczonych w drugiej części książki. Nie zabraknie również innych filmowych bohaterów oraz wykorzystywanych przez nich gadżetów pomagających rozwiązać ćwiczenia. Ponad to znajdziemy tam bardzo wiele naklejek, których w ćwiczeniach nie wykorzystamy, ale doskonale sprawdzą się w czasie tworzenia pięknych prac, ozdabiania dziecięcych dzieł.
Całość jest interesująca. Sceny z filmu przeplatają proste rysunki wykonane w różnych stylach. Różne drobiazgi (np. banany) pomogą w liczeniu szczegółów, znajdowanych różnic.
Publikacja oferuje wiele interesującej zabaw. Całość przemyślana, z wieloma różnorodnymi (zarówno pod kątem trudności jak i treści) zadaniami zachęcającymi do pracy i rozwijania różnorodnych umiejętności. Wielkim plusem jest to, że każdy jest w stanie znaleźć wśród bohaterów zadań swoją ulubioną postać. Dzięki temu dzieci chętniej pracują i mogą rozwijać swoją spostrzegawczość, koncentrację, motorykę małą, chwyt pęsetowy, dokładność. Zdecydowanie polecam!

Dla miłośników minionków Wydawnictwo Egmont...

NAKLEJKI, ZAGADKI I MINIONKI

Premiery filmów, które z założenia mają być hitami, czy też ich kontynuacji, to zawsze dobra okazja by uzupełnić swoją biblioteczkę o kilka ciekawych pozycji związanych z danym tytułem. Z okazji wejścia do kin obrazu „Gru, Dru i Minionki” wydawnictwo Egmont przygotowało wiele publikacji, a jedną z nich jest „1000 naklejek”. Jak to było dotychczas z pozycjami z tej serii, także i ta poświęcona Minionkom, oprócz nalepek, oferuje także całe mnóstwo zabaw i wyzwań dla najmłodszych czytelników.

Co to dokładnie oznacza? Co znajdziecie w środku? Książeczkę otwierają oczywiście tytułowe naklejki, a na nich królują oczywiście Minionki. Nie brakuje innych bohaterów, Gru, Dru, dziewczynki i cała reszta ma tu swoje miejsce, jednak rządzą małe, żółte stworki. Obrazki je przedstawiające są najróżniejsze, tak jak i techniki, którymi je wykonano – mamy tu zatem i klasyczne rysunki, i kadry z filmów, i wariacje na ich temat także. Odbiorcy znajdą tutaj także różne gadżety, banany, znaki etc.
Ale na tym nie koniec. Naklejki zajmują połowę publikacja, druga połowa natomiast to zagadki, zadania i wyzwania dla młodych czytelników. Wśród znalazły się takie zabawy, jak szukanie szczegółów, rozpoznawanie postaci, przechodzenie labiryntów czy wreszcie gra. Do wykonania niektórych zadań potrzebne są naklejki, do innych wystarczy tylko długopis albo własna głowa.

Jak widać po powyższym, zabawa jaką oferuje ta publikacja, jest naprawdę znakomita. Jako dziecko uwielbiałem podobne rozrywki i nadal je lubię, nawet jeśli są proste, jak to na rozrywkę dla najmłodszych przystało. Liczy się nie trudność, a ich urok, a „1000 naklejek: Gru, Dru i Minionki” to tytuł naprawdę uroczy, a przy tym ciekawy, wciągający i wpadający w oko.

Naklejki w nim zawarte są kolorowe (mamy też kilka błyszczących),ale kolorowa jest też reszta zawartości. Skoro mamy disco bohatera i dziewczynkę uwielbiającą tęczowe jednorożce, trudno by było inaczej. Całość zdobią kadry z filmu i inne ilustracje, a wszystko to wygląda bardzo, bardzo przyjemnie i wcale nie tak infantylnie, jak można by sądzić.

Młodzi fani Monionków (i niejeden starszy ich miłośnik) z pewnością będą zadowoleni. Nie tylko bowiem ozdobią naklejkami wiele powierzchni, ale także będą mogli bawić się przez długi czas. I to w pożyteczny przecież sposób. Polecam.

Recenzja opublikowana na moim blogu: http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/07/03/gru-dru-i-minionki-1000-naklejek/

NAKLEJKI, ZAGADKI I MINIONKI

• Współpraca